reklamı kapat

POPÜLER

Sherlock yeni sezon bölüm isimleriyle heyecan uyandırdı

BBC‘nin büyük ilgi gören dizisi Sherlock‘un dördüncü sezon çekimleri geçtiğimiz ay tamamlanmıştı. Şimdi merakla beklenen bölümlerden ikisinin ismi duyuruldu.

Sör Arthur Conan Doyle‘ın eserlerinden Steven Moffat ve Mark Gatiss tarafından uyarlanan dizi sezonları arasındaki uzun bekleme süresiyle meşhur. Dünya genelinde geniş bir izleyici kitlesi olan Sherlock son olarak The Abominable Bride bölümüyle izleyici karşısına çıkmıştı. Dördüncü sezon çekimlerinin ağustos ayında tamamlanmasının ardından BBC One ilk iki bölümün ismini açıkladı.

Dördüncü sezon The Six Thatchers bölümüyle başlayacak. Moffat ve Gatiss’in bu bölümü The Adventure of the Six Napoleons isimli hikayeye dayandırması bekleniyor. Burada Napoleon’un heykellerinden birinin içinde siyah bir inci yer alıyor. Holmes’ün peşinde olduğu suçlu da siyah inciyi bulabilmek için tüm Napoleon heykellerini teker teker parçalamaya başlıyor.

İkinci bölümün adı The Lying Detective olacak. Bu bölümün ismi The Adventure of the Dying Detective hikayesine benzerliğiyle dikkat çekiyor. Bahsi geçen hikayede Sherlock Holmes, peşinde olduğu suçluyu yakalayabilmek için ölümcül bir zehir yüzünden hastalanmış gibi davranıyor. Şimdilik dördüncü sezon finalinin adı özellikle gizli tutuluyor.

Sherlock’un uzun zamandır beklenen dördüncü sezonu Ocak 2017′de ekrana gelecek.

İLGİLİ HABERLER