reklamı kapat

POPÜLER

Sherlock reytinglerde ciddi bir kayıp yaşadı

BBC‘de ekrana gelen ve geniş bir hayran kitlesine sahip olan Sherlock‘un sezon finali izleyici karşısına çıktı. Ancak merakla beklenen bu bölüm istenilen reytinglere ulaşamadı.

Advertisement

Steven Moffat ve Mark Gatiss tarafından televizyona uyarlanan dizinin dördüncü sezonu The Final Problem bölümüyle son buldu. Merak edilen soruların yanıtlandığı bu bölüm İngiltere’de 5,9 milyon kişi tarafından seyredildi. Sezona sekiz milyon izleyiciyle başlayan yapım ciddi bir izleyici kaybı yaşadı. Bu durumun nedeniyse Sherlock’un Rus yayıncısı oldu. Yapılan hatadan dolayı internete düşen sezon finali büyük bir kitle tarafından kaçak yollardan izlendi. Ardından TLC Türkiye‘nin de bölümü kendi sitesine yüklemesiyle izleyicilerin pazar akşamını beklemek için bir nedeni kalmadı. The Final Problem daha sonra internetten kaldırılsa da reytingler ciddi bir kayıp aldı.

Kimilerinin çok beğendiği, kimilerinin çok eleştirdiği dördüncü sezon da sızıntı sürpriziyle bitmiş oldu. Sherlock dizisinin devam edip etmeyeceği ise gizemini koruyor.