reklamı kapat

POPÜLER

the walking dead 8. sezon finali

The Walking Dead’in 8. sezon finali reytingleri içler acısı

The Walking Dead‘in sekizinci sezonu sadece çok eleştiri almakla kalmadı, reytinglerde de ciddi bir düşüş yaşadı. Bu düşüşler sık sık gündeme geldi. Öyle ki dizinin radikal bir değişikliğe giderek kendini toparlaması gerektiği sonucuna varıldı. İşte dizinin sekizinci sezon finali reytingleri tam olarak bu görüşü destekler nitelikte.

Normalde The Walking Dead çok fazla reyting dalgalanması yaşayan bir dizi. Özellikle sezonun başı, ortası ve sonunda yüksek reytinglere ulaşmasıyla tanınıyor. Sezon finali tahmin edebileceğiniz gibi en önemli bölüm. İzleyicilerin gelecek sene de ekran başına geçeceğinin garanti altına alınması gerekiyor. Fakat sekizinci sezon finali reytingleri hiç de umut vadetmiyor. Aksine yaşanan düşüşün ne kadar ciddi olduğunu ortaya koyuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Walking Dead özellikle son birkaç senedir tüm sezon finalleriyle 10 milyon izleyicinin üstüne çıkmayı başarıyordu. Bu da onun en fazla izlenen diziler arasındaki yerini garanti altına alıyordu. Ancak sekizinci sezon finali sadece 7.9 milyon kişi tarafından seyredildi. Bu da The Walking Dead reytinglerinin birinci sezon seviyesine geri döndüğü anlamına geliyor!

5. sezon finali – 15.8 milyon izleyici
4. sezon finali – 15.7 milyon izleyici
6. sezon finali – 14.2 milyon izleyici
3. sezon finali – 12.4 milyon izleyici
7. sezon finali – 11.3 milyon izleyici
2. sezon finali – 9 milyon izleyici
8. sezon finali – 7.9 milyon izleyici
1. sezon finali – 6 milyon izleyici

Açıkçası AMC ve dizi ekibi bu kötü gidişatı değiştirmek için neler yapacak, merakla bekliyoruz.

İlgili video

The Walking Dead 8. sezon fragmanı