reklamı kapat

POPÜLER

the walking dead 9. sezon

The Walking Dead 9. sezon reytinglerinin durdurulamayan düşüşü

The Walking Dead 9. sezon başladığından beri gözümüz dizinin reytinglerinde. Zaman atlamasıyla sorunun düzeltileceği düşünülüyordu fakat çözüm planı işe yaramamış gibi görünüyor.

The Walking Dead’in dokuzuncu sezon ikinci bölümü Amerika’da geçtiğimiz pazar akşamı ekrana geldi. Açıklanan verilere bakılırsa dizi 2.0 share elde etti. Bu da 18 ve 49 yaş arasından sadece 4.9 milyon kişinin yeni bölüm için ekran başına geçtiği anlamına geliyor. Bu da The Walking Dead dibin de dibini gördü şeklinde yorumlanabilir. Çünkü şimdiye kadar dizinin en düşük izlenme aldığı zamanlarda bile 2.4 share oranı bulunuyordu.

Aslına bakarsanız The Walking Dead’in reyting düşüşlerinin ciddi bir problem olduğu daha sekizinci sezondan hatta çok daha öncesinden belliydi. Fakat dizinin yazarları ve yapımcıları izleyicileri cepte zannederek hikayeyi uzattıkça uzatmayı tercih etti. Onların bu hatalı kararı seyircilerin sabrının tükenmesine ve başka yapımları izlemeyi tercih etmelerine neden oldu. Seyrettikleri yeni içeriklerden memnun olanlar da yapılan değişikliklerden sonra bile The Walking Dead dünyasına geri dönmek istemiyor gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bakalım alınan kararların uzun vadede olumlu bir geri dönüşü olacak mı, yoksa The Walking Dead’in reytingleri azalarak tükenmeye mahkum mu?

İlginizi çekebilir

The Walking Dead 9. Sezon Olaylı Sahne