reklamı kapat

POPÜLER

The Walking Dead 9. sezon

The Walking Dead 9. sezon reytingleri dibe vurdu

Televizyonun en çok konuşulan dizisi The Walking Dead 9. sezon bölümleriyle geri döndü. Fakat yapılan değişiklikler izleyicilerin geri dönmesini sağlamadı.

Advertisement

The Walking Dead 9. sezon kötü başladı

Hatırlarsanız The Walking Dead zorlu bir sekizinci sezon geçirdi. Senaryoda alınan kötü kararlar izleyicileri diziden uzaklaştırdı. Bu yüzden de reytinglerin her hafta düşmesine şahit olduk. Durum hem dizinin yapımcılarını hem de kanalı harekete geçirdi. Kamera arkasında ciddi değişiklikler yaşandı. Baş yazarlığa Angela Kang getirildi. Hikayede bir buçuk senelik zaman atlaması yaşandı. Hatta Andrew Lincoln ve Lauren Cohan ayrılık kararı aldıklarını açıkladı. Karakterlerine dokuzuncu sezonla birlikte veda edeceğiz. Fakat tüm bunlar izleyicileri geri döndürmeye yetmedi.

TV By The Numbers‘ın haberine göre A New Beginning isimli bölüm canlı olarak yayınlandığı sırada 2.5 share elde edebildi. Bu da sadece 6 milyon izleyicinin yeni bölümü izlemek için ekran karşısına geçtiği anlamına geliyor. Bu da sekizinci sezon başlangıcından bu yana seyircilerin yarısının dizini izlemekten vazgeçtiği anlamına geliyor. Kısacası The Walking Dead çok ciddi şekilde kan kaybetmeyi sürdürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elbette yayından sonra AMC‘nin sitesinden ve diğer yasal yollardan bölümü seyredenler de daha sonra bu rakama eklenecek. Fakat dizinin artık izleyicileri ekran başına çekemediği çok net bir şekilde ortada.

İlginizi çekebilir

9. sezon teaser