reklamı kapat

POPÜLER

The Walking Dead

The Walking Dead 9. sezonla dibi gördü

Son zamanlarda adını hep olumsuz gelişmelerle andığımız The Walking Dead cephesinde işler iyi gitmiyor. Dokuzuncu sezonla birlikte reytingler gerçek anlamda dibe vurdu.

Eğer The Walking Dead’i yakından takip ediyorsanız, son yıllarda ciddi bir reyting kaybı yaşadığını zaten biliyorsunuzdur. Geçtiğimiz senelerde reytinglerde dalgalanmalar yaşanıyordu fakat düşüş sekizinci sezonla birlikte görmezden gelinemeyecek bir seviyeye ulaştı. Dokuzuncu sezon bu gidişatı düzeltebilmek adına atılan kararlarla başladı. Yapılan zaman atlamaları ise probleme çare olmadı. Andrew Lincoln ve Lauren Cohan gibi isimlerin ayrılığıyla birlikte durum daha da kötü bir hal almaya başladı. Dokuzuncu sezondaki reyting kaybının ne kadar ciddi bir hal aldığını ortaya koyan ise son veriler oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Walking Dead dizisinin Omega isimli bölümü toplamda 4.54 milyon kişi tarafından seyredildi. Aynı akşam ekrana gelen yapımlar arasında 1.7’lik bir oay elde edebildi. Sadece bir önceki haftaya oranla yüzde 15’lik bir düşüş yaşandı. Böylece The Walking Dead tarihinde en az izlenen bölüm oldu. Bu kötü gidişata rağmen AMC kanalı geçtiğimiz haftalarda The Walking Dead’in onuncu sezonuyla yola devam edeceğini duyurmuştu. Reytinglerdeki büyük kaybın ardından bu karar yeniden gözden geçirilir mi veya onuncu sezonla birlikte dizi sonlanırılır mı, merak ediyoruz doğrusu.

İlginizi çekebilir

The Walking Dead 9. sezon 11. bölüm “Bounty” tanıtım filmi