reklamı kapat

POPÜLER

The Walking Dead reytinglerine Negan etkisi

Televizyonun en çok konuşulan dizilerinden The Walking Dead son sezonlarda büyük bir reyting kaybı yaşıyor. Veriler ise bu düşüşün Negan’ın gelişiyle birlikte başladığını ortaya koyuyor.

The Walking Dead’in reytingler konusunda yaşadığı sorunu bilmeyen kalmadı. Bir dönemin en çok izlenen dizisiyken zamanla izleyici kitlesinin büyük bir kısmını kaybetti. Üstelik bu kayıp zaman içinde, yavaş yavaş gerçekleşti. Buna rağmen The Walking Dead’in ekibi bu gidişata dur diyemedi. Dizinin sezonlar boyunca yaşadığı reyting iniş çıkışları bir grafikle görsel hale getirildi. Problem bu kadar görsel bir halde ortaya koyulunca sorunun Negan ile başladığı ortaya çıkıyor!

The Walking Dead reytingleri

The Walking Dead’in reytinglerindeki devamlı düşüş süreci altıncı sezon finaliyle birlikte başlıyor. Ardından yedinci sezonla birlikte hız kazanmaya başlıyor. Hatırlarsanız altıncı sezon finali Rick ve ekibin Negan’ın yanı sıra Saviors ile mücadele ettiği bölümdü. Buradan anlıyoruz ki Jeffrey Dean Morgan’ın The Walking Dead macerasının başlamasıyla birlikte reytingler düşmeye başladı. Bu düşüş uzun süre devam etti. Şimdilerde reytinglerde ufak bir toparlanma olduğunu söyleyebiliriz fakat eski günlere geri dönülebilmiş değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öte yandan reytinglerin düşük olduğu bölümlerin puanlarının da çok düşük olduğunu görüyoruz. Altıncı sezondaki büyük zaman atlamasının ardından izleyicilerin bir kısmının geri döndüğü gözlemleniyor. Bakalım yapılan değişiklikler eski günlere dönmek için yeterli olacak mı?

İlginizi çekebilir

TWD 10. sezon 7. bölüm tanıtım filmi