reklamı kapat

POPÜLER

Black Panther

Avengers Endgame filminden çıkartılan Black Panther karakteri

Avengers Endgame filminin final mücadelesinde Black Panther dünyasından bir karakterin daha yer alacağı ortaya çıktı. Bu karakter Lupita Nyong’o’nun hayat verdiği Nakia olacaktı.

Kısa bir süre önce piyasaya sürülen Avengers: Endgame – The Art of the Movie kitabıyla birlikte filme dair değişen planları öğreniyoruz. Şimdiye kadar Marvel stüdyolarının hazırladığı fakat sonradan kullanmaktan vazgeçtiği pek çok konsept tasarım gördük. Kimisi karakterler için farklı bir kostüm tasarımıydı, kimisi izlediğimiz sahnelerin değişik olacağını gösteriyordu. İnternetin odağındaki son detay ise Avengers Endgame’in final savaşından.

Avengers Endgame kitabındaki Black Panther karakteri

OKayeeChris isimli Marvel hayranlarının Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla birlikte Avengers: Endgame – The Art of the Movie kitabındaki bir detay daha ortaya çıktı. Buradaki konsept tasarımından anlıyoruz ki Black Panther’da seyrettiğimiz Nakia da Avengers Endgame’de yer alacak ve kahramanlarımızla birlikte Thanos’a karşı mücadele verecekti. Lupita Nyong’o’nun hayat verdiği karakter özellikle Black Panther filminde oldukça önemli bir rola sahipti. Onunla T’Challa arasında bir yakınlaşma yaşanacağının sinyalleri verilmişti. Ayrıca Wakanda’nın tüm dünyaya açılmasını savunan önemli karakterlerden biriydi. Ortaya çıkan konsept tasarımında onun diğer kadın kahramanlarla birlikte mücadele verdiği bir anı gözler önüne seriyor. Ancak filmin vizyona giren versiyonunda Lupita Nyong’o yer almıyordu. Bu karar değişikliğinin sebebi Marvel mı, yoksa Lupita Nyong’o mu, bilmiyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Avengers Endgame’de Iron Man ve kızının silinen sahnesi