reklamı kapat

POPÜLER

The Walking Dead

The Walking Dead’in yıldızından Negan infazı itirafı

The Walking Dead‘in dokuzuncu sezonu son zamanlarda fazlasıyla gündeme geliyor. Fakat son gelişmelerde biraz daha geçmişe gidiyoruz. Yedinci sezon başında Negan’ın katliam sahnesinin nasıl çekildiği, ölenlerin nasıl gizli tutulduğu ortaya çıktı.

Hatırlarsanız The Walking Dead’in altıncı sezon finalinde Negan izleyicilere tanıtılmıştı. Fakat sezon öyle bir noktada bitmişti ki, herkes Negan’ın kimleri öldürdüğünü bütün yaz boyunca merak etmişti. Yedinci sezonun başında da ölenlerin Glenn ve Abraham olduğu ortaya çıkmıştı. Görünen o ki bu sırrın saklanması için ekstra güvenlik önlemleri alınmış. En azından Carl Grimes karakterine hayat veren Chandler Riggs öyle diyor. O dönemdeki çalışmaları şu sözlerle özetliyor:

“Yedinci sezonun başında gerçekte kimlerin öleceğini bilmiyorduk. Elimize gelen senaryoda üç farklı alternatif vardı. Biz de bu alternatiflerin tamamını çektik. İlkinde Glenn ve Abraham, ikincisinde Maggie ve Aaron, sonuncusunda ise Aaron ve Eugene ölüyordu. Bu yüzden ölümlerin üç farklı versiyonunu çekmiş olduk. Diğer versiyonlar asıl ölümler kadar yoğun değildi buna rağmen sadece editörler gerçekte kimin öleceğini biliyordu. Ekibin geri kalanının hangi sahnenin kullanılacağına dair bir fikri yoktu.”

Biliyoruz ki Game of Thrones da aynı taktiği deniyor. Bakalım bu yöntem o cephede nasıl sonuç verecek?

İlginizi çekebilir

8. sezon fragmanı