reklamı kapat

POPÜLER

The Walking Dead 10. sezon

The Walking Dead 10. sezon reytinglerinin ortaya koyduğu gerçek

The Walking Dead 10. sezon reytingler konusunda umut vadetmiyor. Aksine geçen hafta ekrana gelen bölüm dizinin dibe vurmaya giderek yaklaştığını gösteriyor.

Bildiğiniz gibi The Walking Dead’in reyting sorunu uzun zamandır devam ediyor. Bu problemin sekizinci sezondan itibaren daha dikkat çekici hale geldiğini söyleyebiliriz. İzleyicilerin diziyi izlemekten vazgeçtiği her yeni bölümün daha düşük reyting almasıyla ortaya çıkmıştı. Bu problemin giderek büyümesinin ardından Andrew Lincoln ve Lauren Cohan diziden ayrılık kararı aldı. Onuncu sezonda da Michonne karakterine hayat veren Danai Gurira‘nın gideceğini biliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Walking Dead 10. sezon reytingleri

The Walking Dead’in ekibi hikayeyi toparlamak ve daha ilgi çekici hale getirmek için büyük çaba sarf etti. Yapılan zaman atlamaları. The Whisperers‘ın gelişi ve yeni karakterlerle olaylara heyecan katmak için çaba harcanıyor. Fakat seyirciler diziden umudu kesmiş gibi görünüyor. Deadline sitesinin haberine göre geçtiğimiz hafta ekrana gelen bölüm 3.47 milyon kişi tarafından seyredildi. Sezonun ilk bölümü ise 4 milyon izleyiciyi ekrana çekmeyi başarmıştı. Elbette burada dizi yayınlandığı an bölümü seyreden izleyicilerden bahsediyoruz. Fakat eskiden The Walking Dead’in izleyici sayısı 10 milyon civarındaydı. Rakamlara baktığımızda devamlı seyircilerin yarısından fazlasının kaybedildiğini görüyoruz. Buna rağmen AMC kanalı The Walking Dead’e on birinci sezon için onay verdi. Dizinin reytingleri durmaksızın düşerken hikayeyi devam ettirmek nasıl mümkün olacak, gerçekten bilmiyoruz.

İlginizi çekebilir

TWD 10. sezon 3. bölüm tanıtımı