reklamı kapat

POPÜLER

Bajaj Chetak elektrikli motosiklet

Vespa çizgisinde yeni elektrikli motosiklet: Bajaj Chetak

Elektrikli motosiklet dünyasına tasarımsal olarak ikonik Vespa‘dan ilham alan Bajaj Chetak modeli de eklendi. Şehir içinde kullanım için güzel bir model daha gelmiş oldu.

Bajaj‘ın alandaki 10 yıllık sessizliğini bozduğu yeni modeli Chetak, gerçekten şık görünen bir elektrikli motosiklet modeli. İki kişilik tasarlanan araç, modern altyapı ile klasik tasarımı bir araya getiriyor. Bünyesinde 4 kW (5,36 beygir) gücünde Bosch imzalı bir elektrik motoru yer alan motosiklet, kapasitesi açıklanmayan su geçirmeyen pil paketiyle normalde 85 km, ekonomi modunda ise 95 km menzile sahip. Henüz resmi olarak açıklanmıyor olmasına rağmen maksimum 75 km/s hız yapabileceği belirtilen Bajaj Chetak, sadece ön kısımda disk fren kullanıyor. Gidonunda yuvarlak bir renksiz dijital gösterge ekranı yer alan elektrikli motosiklet, burada hız ve kalan pil dahil olmak üzere birçok konuda bilgi verebiliyor. Gece kullanımı için LED aydınlatma sistemleriyle donatılan araç, Bluetooth bağlantı desteğini de taşıyor. Motosiklette 12 inç jantlar bizleri karşılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bajaj Chetak dikkat çekecek bir elektrikli motosiklet

Modelin yaklaşık olarak 2 bin dolar seviyesinde satışa çıkacağı belirtiliyor. Bu açıdan Vespa’nın 7 bin dolarlık kendi elektrikli motosikletinden çok daha ucuz olacak model, genel olarak oldukça güzel görünüyor. Elektrikli bisikletler gibi üst seviye elektrikli motosikletlerin de fiyatlarının düşüyor olması sevindiriyor. Bu motosikletin birçok pazara gireceği tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Tesla’nın kaza testleri işte böyle yapılıyor