reklamı kapat

POPÜLER

The Walking Dead

The Walking Dead’in reytingleri hiç bu kadar düşmemişti

Televizyonun en popüler dizilerinden biri olan The Walking Dead reyting dalgalanmalarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor. Fakat bu sezon yaşanan düşüş o kadar ciddi ki, hayranlar dizinin geleceği için endişe duymaya başladı bile.

Advertisement

Eğer The Walking Dead’i yakından takip ediyorsanız dizinin genel bir reyting grafiği olduğunu fark etmişsinizdir. Sezon başı, ortası ve sonu reytinglerin en yüksek olduğu dönem oluyor. Arada kalan bölümler ise daha durağan ve sıkıcı olduğu için izlenme oranlarında ciddi bir düşüş yaşanıyor. Bu sebeple geçiş bölümlerinde yaşanan ani düşüşler artık normal karşılanıyor. Tüm bunlara rağmen dizi genellikle 10 milyon sınırının altına düşmüyordu.

The Walking Dead bu sefer korkutuyor

TV by the Numbers‘ın verilerine göre The Big Scary U isimli son bölüm 7.85 milyon kişi tarafından seyredildi. Bu da reyting oranlarının 3.4’e inmesine neden oldu. Böylece 10 milyon sınırının fazlasıyla altına inildi. Eğer önceki sezonlara bakarsak The Walking Dead’in reytinglerinin en son ikinci sezondayken bu noktada olduğunu görüyoruz. O zamanlar dizinin bu kadar popüler olmadığını hatırlatmakta da yarar var. Özetle reytinglerde şimdiye kadar görmediğimiz bir düşüş söz konusu.

Geçtiğimiz sene 11 milyon civarındaki izlenme oranları bile büyük şaşkınlık yaratmıştı. Son bölümün reytinglerinden sonra ne gibi önlemler alınacak, merakla bekliyoruz.