reklamı kapat

POPÜLER

The Walking Dead’in reytingleri düşüşe geçti

Robert Kirkman‘ın aynı isimli çizgi romanından uyarlanan The Walking Dead en fazla ilgi gören yabancı diziler arasında yer alıyor. Sezon başlangıcında rekor kıran dizinin izlenme oranları giderek düşüyor.

Kablolu yayın yapan AMC kanalında ekrana gelen The Walking Dead, Amerika’nın en fazla izlenen dizileri arasında yer alıyor. Popülerliğini uzun zamandır sürdüren yapım yedinci sezona önemli bir rekorla başlamıştı. Yeni yayın döneminin ilk bölümü ekrana geldiği akşam 17 milyon kişi tarafından seyredilmişti. Ancak The Walking Dead bu başarıyı devamlı kılamadı.

Zap2It‘in haberine göre dizinin Go Getters isimli bölümünde izleyici sayısı 11 milyona kadar düştü. Sezonun yoğun şiddetle harmanlanmış bir bölümle başlaması izleyicileri The Walking Dead’den uzaklaştırmış gibi görünüyor. Çünkü haftalık reyting oranlarına baktığımız zaman dizi tarihinde ilk defa düzenli bir düşüş görülüyor. 17 milyonla başlayan sezon ikinci bölümde hızla 13 milyon seviyesine iniyor. Ardından reytinglerdeki düşüş 11 milyona kadar devam ediyor.

the-walking-dead

Tabii bu noktada belirtmekte yarar var, yaşanan 6 milyonluk düşüşe rağmen The Walking Dead hala Amerika’nın en çok izlenen dizileri arasında yer alıyor. Yine de reytinglerde yaşanan düzenli kayıplar hiçbir yapım için hayra alamet değil.