reklamı kapat

POPÜLER

The Walking Dead’in 8. sezonuyla ilgili üzücü haber

Geçtiğimiz günlerde yedinci sezon finaliyle ekrana gelen ve izleyicileri merakta bırakan The Walking Dead‘in yeni bölümleri beklediğimizden geç gelebilir.

Robert Kirkman‘ın aynı isimli çizgi romanından uyarlanan The Walking Dead, Amerikan televizyonunun en fazla izlenen dizileri arasında yer alıyor. Zaman zaman eleştirilse de, sezon başlangıçları ve sonları izleyicileri merakta bırakmayı başarıyor. Benzer bir durum dizinin yedinci sezon finalinde de yaşandı. Dolayısıyla şimdi herkes sekizinci sezonun nasıl başlayacağını merak ediyor. Fakat yeni bölümler beklediğimizden geç gelecek gibi görünüyor.

Amerika’da senaristler daha iyi iş koşulları için grev sürecine hazırlanıyor. Daha önce 2008 yılında da yaşanan ve bu dönemde birçok dizinin kaderini değiştiren grev süreci The Walking Dead’in sekizinci sezon çalışmalarının aksamasına neden olabilir. Yeni bölümlerin çekimleri kısa bir süre sonra başlayacak. Yani senaryoların bir kısmı çoktan hazır. Ancak yazılanlar senaristlere ait. Grev sürecinin hız kazanmasıyla, senaryoların kullanım hakkına kısıtlamalar gelebilir. İşler bu noktaya ulaşmasa da, grev sürecinin uzaması yeni bölüm senaryolarının yazılmasına engel olabilir.

2008’deki grev Lost‘un ağır bir darbe almasına, Pushing Daisies gibi dizilerin iptal edilmesine neden olmuştu. The Walking Dead’in izleyicileri dizinin bu süreçten yara almadan çıkmasını arzu ediyor. Öte yandan normalde ekim ayında ekrana dönen dizinin gecikme ihtimali de giderek güçleniyor.

YORUMLAR