reklamı kapat

POPÜLER

The Walking Dead’in 8. sezon yayın tarihi netlik kazandı

Her bölümü heyecanla izlenen, reytinglerde birinciliği elden bırakmayan The Walking Dead önümüzdeki aylarda yeni bölümleriyle izleyici karşısına çıkacak. Birçok farklı iddiayla gündeme gelen sekizinci sezonun yayın tarihi sonunda kesinlik kazandı. Böylece rahat bir nefes aldık.

Şimdiye kadar yaşananları kısaca özetlemek gerekirse, olumsuz gelişmeler senaristlerin grev ihtimaliyle ortaya çıkmıştı. Daha iyi koşullara sahip olmak isteyen yazarlar taleplerini dile getirmiş ve bunların gerçekleştirilmemesi durumunda grev sürecine başlayacaklarını açıklamıştı. Senaristlerle anlaşma kısa sürede sağlandı. Fakat bunun öncesinde yeni sezon senaryolarının yazım sürecinin durması söz konusuydu. Bu sebeple The Walking Dead’in sekizinci sezonunun gecikeceği düşünülmüştü.

Bir diğer sorun ise Fear The Walking Dead cephesinden kaynaklandı. Üçüncü sezona ara veren dizinin 10 Eylül’de ekrana döneceği duyuruldu. Geriye altı bölüm kalması ise The Walking Dead’in sekizinci sezonunun kasım ayına sarkmasına neden olabilirdi. Fakat AMC tarafından yapılan açıklama The Walking Dead hayranlarının yüreğine su serpti.

Sekizinci sezondan paylaşılan ilk postere bakılırsa yeni bölümler 22 Ekim‘den itibaren izleyici karşısına çıkacak. Yani Fear The Walking Dead’in kalan bölümleri herhangi bir gecikmeye neden olmayacak. San Diego Comic Con kapsamına hazırlanan yeni posteri hemen aşağıda bulabilirsiniz.