reklamı kapat

POPÜLER

The Walking Dead daha şimdiden 2017’ye damgasını vurdu

Geçtiğimiz aylarda yedinci sezonuyla izleyici karşısına çıkan The Walking Dead televizyonun en fazla ilgi gören işleri arasında yer alıyor. Herkesin konuştuğu bu dizi reytingler noktasında da liderliği elden bırakmıyor.

Hatırlayacağınız üzere The Walking Dead’in yedinci sezonu ekrana gelirken herkes dizinin giderek düşen reytinglerinden bahsediyordu. Bir zamanlar 17 milyon seyirciye ulaşan yapım zaman içinde 10 milyon seviyesine gerilemişti. Ardından durum yedinci sezon finali sayesinde toparlandı. Final heyecanı The Walking Dead hayranlarını televizyon başına çekmeyi başardı.

Nielsen tarafından paylaşılan reyting değerlerine baktığımızda The Walking Dead’in ciddi bir kan kaybı yaşamadığı net bir şekilde ortaya çıkıyor. Robert Kirkman‘ın yarattığı dizi 2017’nin ikinci yarısında en fazla izlenen kablolu televizyon yapımı oldu. Yedinci sezon ortalama 16.41 milyon izleyiciye ulaştı. The Walking Dead böylece en yakın rakibini üçe katmış oldu!

Listenin ikinci sırasında 5.21 milyon seyirciyle Fixer Upper yer alıyor. Üçüncü sırada ise Fear the Walking Dead‘i görüyoruz. Onun da 5.07 milyonluk bir seyirci kitlesi bulunuyor. Listede ilgi çeken diğer yapımlar ise Into the Badlands, Better Call Saul ve Major Crimes.

Elbette bu durum Game of Thrones‘un ekranlara dönmesiyle birlikte değişecek. 2017’nin üçüncü çeyreğinde galibin Game of Thrones olacağına hiç şüphemiz yok!