reklamı kapat

POPÜLER

The Walking Dead 7. sezona rekor bir başlangıç yaptı

En çok izlenen yabancı dizilerden biri olan The Walking Dead yedinci sezonuyla ekranlara geri döndü. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan yeni bölüm rekor bir izlenme oranına ulaştı.

Robert Kirkman‘ın çizgi romanından uyarlanan The Walking Dead, Amerika’nın en fazla izlenen dizileri arasında yer alıyor. Sevilen dizi altıncı sezonu heyecanlı bir yerde sonlandırmıştı. Çizgi roman serisini takip edenlerin yakından tanıdığı Negan hikayeye dahil edilmişti. Bu kötü karakter sezon finalinde ekipten birini öldürdü ancak kim olduğu seyircilere gösterilmedi.

Aylarca süren bekleyişin ardından bu büyük gizem yedinci sezonun ilk bölümüyle çözüldü. Merakla beklenen bölüm AMC’ye rekor sayıda izleyici çekmeyi başardı. Kanal 23 Ekim akşamında 17 milyon kişi tarafından seyredildi. Bunların 10.7 milyonu 18 – 49 yaş arasındaki yetişkinlerdi. The Walking Dead böylece beşinci sezon açılışında kırdığı rekoru bir kez daha tekrarlamış oldu. Dizi de yedinci sezonda olmasına rağmen hala yoğun ilgi gördüğünü kanıtlamış oldu. Şimdi bu başarının yedinci sezon geneline yayılıp, yayılmayacağı merak ediliyor.