reklamı kapat

POPÜLER

The Walking Dead’in reytingleri neden düşüyor?

Televizyonun uzun soluklu işlerinden The Walking Dead yedinci sezonuyla ekrana geliyor. Her geçen hafta bu çizgi roman uyarlaması yapımın reytinglerinde ciddi düşüşler yaşanıyor. Peki bu kan kaybının sebebi nedir?

Dizinin takipçilerinin iyi bildiği üzere The Walking Dead altıncı sezonu en olmadık yerde sonlandırdı. Negan‘ın hikayeye dahil edilmesinin ardından bu kötü karakter ekipten biri(leri)ni öldürdü ancak merak edilen bu sorunun cevabı yedinci sezona bırakıldı. Aylarca süren bekleyişin ardıdan yayınlanan yeni sezonun ilk bölümü 17 milyon izleyiciyi ekrana çekmeyi başardı. Fakat bu süreçte birçok izleyiciden ciddi tepkiler aldı. Bir sonraki bölümde Ezekiel ve Kingdom hikayeye dahil edildi. Bu iki önemli gelişmenin ardından her zaman sezonda olduğu gibi bir durgunluk dönemi başladı.

Reytinglerdeki düşüşün birçok sebebi olduğu düşünülüyor. Bunlardan ilki ve en önemlisi altıncı sezon finaline tepkili izleyiciler. Negan’ın kurbanlarını öğrenmek için aylarca beklemek zorunda kalan seyircilerin bir kısmı yedinci sezonda diziyi bırakacağını dile getirmişti. Yeni sezonun başlamasının ardından gizem çözüldü ve hayranlar tıpkı dedikleri gibi hikayeyi takip etmeyi bıraktı. Tabii yaşanan düşüşün tek nedeni bu değil. Sebepler arasında sezonun açılışının yoğun şiddet içermesi, artan karakter sayısından dolayı olayların toparlanamayışı ve son dört bölümdür ilgi uyandıran olayların devamının bir türlü gelmeyişi de yer alıyor. Tüm bunların üzerine The Walking Dead’in her sezon kullandığı heyecanlı açılışı takip eden durağan bölümler formülü devreye girince izleyici sayısının azalması kaçınılmaz oldu.

The Walking Dead ekrana çektiği 11 milyon izleyiciyle birlikte pazar günlerinin en çok izlenen dizisi olmaya devam ediyor. Buna rağmen eğer reytinglerdeki düşüş böyle devam ederse yapım en çok izlenen diziler listesindeki yerini kaptırabilir.