reklamı kapat

POPÜLER

The Walking Dead ekranlara hızlı bir dönüş yaptı

Yoğun ilgi gören yabancı dizilerden The Walking Dead verdiği uzun aranın ardından yedinci sezonun yeni bölümüyle izleyici karşısına çıktı. Araya giren özlem işe yaramış olmalı ki, dizinin reytinglerinde bir artış yaşandı.

Aynı isimli çizgi romandan uyarlanan The Walking Dead son zamanlarda giderek düşen reytingleriyle adından söz ettiriyordu. Yedinci sezona rekor bir başlangıç yapan dizi sonrasında giderek ivme kaybetmeye başlamıştı. Bu durum da izleyicilerin tepkisine ve hikayenin kısır döngüye girmesine bağlanmıştı. Yedinci sezona aralık ayında verilen ara geçtiğimiz günlerde son buldu. 12 Şubat‘ta yeni bölüm izleyici karşısına çıktı. Geçen bu süre içinde seyirciler hikayeyi özlemiş olmalı ki, reytinglerde bir artış gözlemlendi. Rock in the Road isimli bölüm 18-49 yaş arasındaki izleyici kitlesinden 12 milyon kişiyi ekrana çekmeyi başardı.

Sezonun 17 milyon izleyiciyle başlangıç yaptığını düşününce bu rakam göze pek de iyi gelmiyor olabilir. Ancak ara vermeden önceki bölümün 10.5 milyon kişi tarafından seyredildiğini göz önünde bulundurunca 1 buçuk milyonluk bir artış ekibi oldukça memnun edecek nitelikte. Elbette The Walking Dead hayranlarının reyting konusundaki tutarsızlığa alışması gerekiyor. Dizinin izlenme oranlarının yedinci sezonun devamında da dalgalı bir şekilde ilerlemesi, sezon finalinde yeniden ciddi bir yükseliş göstermesi bekleniyor.

YORUMLAR