reklamı kapat

POPÜLER

The Walking Dead 9. sezon

The Walking Dead 9. sezonunda radikal bir kararla herkesi şaşırtabilir

En fazla izlenen yabancı dizilerden biri olan The Walking Dead geride bıraktığı sekizinci sezonla birlikte bu unvanı kaybetmeye çok yaklaştı. Düşen reytingler ve izleyicilerin şikayetleri ayyuka çıktığı için değişim bir mecburiyet halini aldı diyebiliriz. Son ipuçlarına bakılırsa bu değişim sandığımızdan daha radikal olabilir.

The Walking Dead’in geçtiğimiz sezon ne gibi sıkıntılar yaşadığı zaten ortada. Sorunun değişimle çözülebileceğini de biliyoruz. Son ipuçlarına bakılırsa bu değişim hiç beklenmedik bir zaman atlamasıyla sağlanabilir! Aslına bakarsanız olayların hangi yöne ilerleyeceği sekizinci sezondaki bazı ipuçlarından anlaşılıyordu. Örneğin Maggie‘nin tanıştığı Georgie’nin ilerleyen sezonların kötüsü olabileceği düşünülüyor. Bu da yaşanabilecekler konusunda az çok fikir sahibi olmamızı sağlıyordu zaten. Şimdi The Walking Dead çizgi romanlarındaki önemli detaylardan biri olan Alexandria‘daki meşhur su değirmenin diziye tanışacağı ortaya çıktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Su değirmeninin konumuzla ne alakası olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Hemen açıklayalım. Çizgi romanlardaki önemli detaylardan biri olan bu değirmeni ekibin topluca çalışarak yapabileceklerini ortaya koyuyor. Fakat zombi kıyametinin teknik aksaklıkları yüzünden inşası oldukça uzun zaman alıyor. Dolayısıyla bu detayın diziye eklenebilmesi için ya uzun süre boyunca inşa edildiğini görmemiz ya da zaman atlaması yaşanması gerekiyor. The Walking Dead ekibinin çoktan su değirmeni inşası için şehir konseyine başvurması ve temel çalışmalarına da başlamış olması ikinci ihtimali güçlendiriyor. Böylece dizinin sağlam bir değişime hazırlandığı sonucuna varıyoruz. Tahminlerimizin doğru olup olmadığını ise zaman gösterecek.

İlgili video

The Walking Dead 8. sezon fragmanı