reklamı kapat

POPÜLER

The Walking Dead

The Walking Dead’de değişim rüzgarları esiyor

Sekizinci sezonuyla ekrana gelen The Walking Dead‘in reytinglerinde ciddi bir düşüş yaşandığını geçtiğimiz aylarda sizlerle paylaşmıştık. Bu kötü gidişat dizinin arka planında önemli değişikliklerin yaşanmasına neden oldu.

Önce neler olduğunu kısaca hatırlatalım. The Walking Dead normalde televizyonun en çok izlenen dizilerinden biri olmasıyla biliniyor. İzlenme rekoru ise 17 milyon civarında. Son yıllarda sıkıcı kabul edilen bölümler bile 10 milyon izleyicinin altında düşmemişti. Fakat bu durum sekizinci sezonla birlikte değişti. Reytingler 7 buçuk milyon seviyelerine kadar indi. Herkesin beklentisi bu durumun sezon arası finalinde düzelmesiydi fakat o da olmadı. Carl Grimes’ın kaderinin belli olduğu bölüm sadece 7.9 milyon kişiye ulaştı. Bu durum da ekibi harekete geçirdi.

Arka plandaki değişim

The Hollywood Reporter‘ın haberine göre reyting düşüşünü durdurmak için yazar ekibinde değişiklik yapılıyor. 2013 senesinden beri baş yazarlık görevini üstlenen Scott Gimple yerini Angela Kang‘e bırakıyor. Kang’in 2011’den beri yazar ekininde yer aldığı ve 20 bölüm yazdığı ifade ediliyor. Scott Gimple ise The Walking Dead medya grubunun başına getirildi. Bu da diziyle bağlantılı tüm yapımlardan sorumlu olacağı anlamına geliyor. Asıl merak ettiğimiz nokta ise bu değişimin senaryo ilerleyişini nasıl etkileyeceği… Umuyoruz ki olumlu yönde olur.

İlgili video