reklamı kapat

POPÜLER

The Walking Dead reytinglerini sezon arası bile kurtaramadı

Sekizinci sezona heyecan uyandıran bir şekilde ara veren The Walking Dead‘in reytinglerinin her zamanki gibi yükseleceği tahmin ediliyordu. Fakat beklenen olmadı. Aksine dizi altı sezonun en düşük reytingleriyle şaşkınlık yarattı.

Hatırlarsanız The Walking Dead’in reytinglerinde ciddi bir düşüş yaşandığını daha önce de sizlerle paylaşmıştık. Fakat dizinin inişli çıkışlı temposu reytinglerde de ciddi bir dalgalanmaya sebep oluyor. Sezon başı, ortası ve sonunda bu durum genel olarak toparlanıyor. Dizi hala eskisi kadar ilgi çektiğini kanıtlıyordu. Sekizinci sezon arası finalinde ise beklenmedik bir şey oldu. The Walking Dead altı senenin en düşük reytinglerini alarak tehlike çanlarının çalmaya başladığını ortaya koydu.

Reytinglerdeki kayıp büyük

Kasım ayında paylaştığımız verilerde izlenme oranlarının 10 milyon sınırının altına indiğini söylemiştik. Sezon arası finalinin reytingleri ise 3.4 seviyesinde kaldı. Bu da heyecan uyandıran bölümün yaklaşık 7.9 milyon kişiyi ekran başına çekmeyi başardığı anlamına geliyor. Doğruyu söylemek gerekirse dizinin reytinglerinin daha düşük seviyelerde dolaştığı da oldu. Fakat bu dönemde The Walking Dead alıştığımız popülerliğe ulaşamamıştı. Tüm bunların yanında sıradan bir bölümün az izlenmesi anlaşılabilirken, sezon arası finalinin yeterince ilgi çekmemesi fazlasıyla şaşırtıcı. Bu da hikayenin bir an önce toparlanması gerektiği anlamına geliyor.