reklamı kapat

POPÜLER

Stranger Things

Facebook, 2017’nin en çok konuşulan dizisini açıkladı

Facebook yayınladığı detaylı raporda, platform üzerinden en çok konuşulan konuları listedi. 7 ana kategoride hazırlanan makalede popüler konular derleniyor.

Sosyal medya devi, Güzellik ve moda, Ticaret, Kültür, Eğlence, Yiyecek ve içecek, Zihin ve beden, Teknoloji olmak üzere 7 ana başlıkta yılın en çok konuşulanlarını derliyor. Ticaret kısmında veri yönetimi ve bir iş modeli olarak abonelik büyüme gösterirken elbette kripto paraların yükselişi de tabloya yansımış. Blockchain tartışmaları alevlenirken dijital paralara ilgi de büyüyor. Kültür alanında geçtiğimiz yıla kıyasla en büyük büyüme “Arkadaş günü” ve “Bekarlar günü”nde yaşanmış.

Eğlencenin nabzı

Gelelim eğlence kısmına. Facebook’un hazırladığı bu raporda, Netflix’in iki dizisinin de yer aldığını görüyoruz. Biri 13 Reasons Why, diğeri ise fazlasıyla sevilen Stranger Things. Stranger Things’teki büyüme ise fazlasıyla iddialı. Rapora göre dizi yayınlandıktan 3 gün sonra Amerika’da 15,8 milyon izleyiciye ulaşmayı başarmış. Görüşlerini belirtmekten çekinmeyen kullanıcılar diziyle ilgili bol bol konuşmayı ihmal etmemiş gibi görünüyor. Büyük ilgi toplayan dizinin 3. sezonunu merakla bekliyoruz. Ancak yakın bir gelecekte yayınlanacak gibi değil.

Teknoloji alanında ise artırılmış gerçekliğe duyulan ilgi artmış gibi görünüyor. Ancak insanlar hem artırılmış hem de sanal gerçeklikle harmanlanmış teknolojileri de tartışıyor. Yapay zeka, derin öğrenme, programlama da yine popüler konular arasında. Facebook’un hayli detaylı raporuna buradan ulaşabilirsiniz.

Video