reklamı kapat

POPÜLER

Facebook’un 2015’i özetleyen videosu yayında [Video]

1,5 milyarın üzerindeki kullanıcı sayısıyla Facebook 2015 analizini paylaştı. Bu sene globalde en çok konuşulan konular politika ve terör oldu.

Her sene olduğu gibi bu sene de kullanıcıların en çok paylaşım yaptığı konularla ilgili istatistikleri paylaşıp 2015’i özetleyen bir video hazırlayan Facebook’un global listesinin başında Amerika’nın başkanlık seçimleri geliyor. İkinci sırada 13 Kasım’da gerçekleşen Paris saldırısı, üçüncü sırada ise Suriye’deki sivil savaş ve mülteci krizi yer alıyor. Global listeye haberin devamında yer alan linkten ulaşabilirsiniz ancak diğer kategorilere de değinmeden geçmeyelim.

Facebook’a göre en çok paylaşım yapılan yer Disney’in sahip olduğu alanlar olurken, kendinden en çok bahsettirmeyi başaran sanatçı Ed Sheeran oldu. Sosyal ağın en çok hit alan film ve dizisi de şaşırtmadı. Star Wars: The Force Awakens film listesinde birinciliğe otururken, televizyonun hakimi Game of Thrones oldu. Facebook’un 2015 oyunları listesinde birincilik ise FIFA 15‘in. Her kategorinin detaylı listesine buradan ulaşabilir, Facebook’un 2015 yılını özetleyen videosunu haberin devamında izleyebilirsiniz.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Facebook’un 2015’i özetleyen videosu yayında [Video]” için bir cevap

  1. Yusuf Çatalkaya dedi ki:

    500. Dünya ülkesi Türkiye de de onlarca şey yaşandı (iyisiyle kötüsüyle) neden yer verilmemiş. Ve 20-30 kişinin hayatını kaybettiği Paris Terör olayı videonun yarısını doldurmuş maşallah.