reklamı kapat

POPÜLER

Spotify

Spotify üzerinde bu yıl en çok neler dinledin? [Hemen Öğren]

Dünyanın en büyük çevrimiçi müzik servisi konumunda yer alan Spotify, 2020 için de “Bu yıl en çok neler dinledin?” sistemini kullanıma açtı.

Spotify, geçtiğimiz yıl yaptığı gibi bu yılda “2020 Özetin” sayfasını kullanıma açtı. Direkt olarak Spotify’in iOS ve Android uygulamasından ulaşabileceğiniz Hikaye formatı yapısındaki sayfada 2020’de en çok dinlediğiniz şarkıları ve sanatçıları görebiliyorsunuz. Firma bu konuda şu açıklamayı yapıyor: “Spotify bu sene sunduğu 2020 Özetin verileri ile kullanıcıların 2020 yılında nasıl bir dinleme deneyimi yaşadıklarına daha derin bir bakış atmalarını sağlayan çok daha heyecanlı özellikler sunuyor.

  • -Uygulama içi testler ile dinleyiciler, en çok dinledikleri podcast’leri, sanatçıları hatta en çok hangi on yılın şarkılarını dinlediklerini tahmin etmeye çalışacaklar.
  • -En Sevdiğin Şarkı ile 2020 Yılının Hikayesi özelliği sayesinde, en çok dinlediğin şarkının yıl boyu yolculuğunu takip edebilirsin -hem de ilk dinlenmesinden 100’üncü dinlenmesine ve hatta diğer göze çarpan anlarına kadar.
  • -Diğer yandan kullanıcıların podcast dinleme eğilimleriyle ilgili de daha detaylı bir analiz mevcut; örneğin podcast dinlemeye kaç dakika ayırdığın ya da senin için yılın dinlenmeye değer podcast yayını hangisi gibi.
  • -Trend Öncüsü müsün? (Çalma listelerinin X kadarı, X kadar yeni takipçi kazandı) olun ister Koleksiyoner misin? (bu sene çalma listelerine X kadar şarkı ekledin) yoksa Lider mi? (X şarkıyı 50,000 dinlenmeye ulaşmadan önce dinledin)Spotify, Premium kullanıcılarını farklı rozetlerle taçlandıracak.
  • -Kişiselleştirilmiş yeni çalma listeleri ile kullanıcılar, bu yıl ne dinlediklerinin tadını daha fazla çıkarabilecek: Bu sene en sevdiğin şarkıları ortaya koyan 2020’de En Çok Dinlediklerin’den, Spotify’ın senin dinlemediğin ama beğeneceğini düşündüğü 2020’nin popüler ve benzer şarkılarını önerdiği Spotify Özet keşif çalma listesini içeren Kaçırdığın Hit Şarkılara kadar.
 • -Yılın Özeti bu yıl Spotify kullanıcı olsun veya olmasın herkese açık: 2020 Özetin dünyasına bu sene, Spotify kullanıcısı olmayanlar da ulaşabilecek. Spotify’ın global dinlenme trendlerine erişim sağlayarak, Spotify kullanıcısı olmayanlar da yıl içindeki Spotify kullanıcılarının dinleme alışkanlıklarını özetleyen içeriklere erişebilecek. Hem web hem de mobile web üzerinden erişebileceğiniz bu yeni deneyime Spotify.com/Wrapped adresi üzerinden göz atabilirsiniz.”
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spotify dün de önemli bir paylaşım yapmıştı

Firma dün dünya genelinde ve Türkiye’de toplam 320 milyon insanın müzik dünyasında neler dinlediğini ve keşfettiğini ortaya koyan yılın en çok dinlenen sanatçı, albüm, şarkı ve çalma listeslerini açıklamıştı. Buna göre dünya genelinde 8.3 milyon dinlenme ile Porto Riko’lu rapçi Bad Bunny Spotify’da 2020 yılının en çok dinlenen sanatçısı oldu. Bad Bunny’nin ardından Drake gelirken, 2020 yılında dünyada en çok dinlenen üçüncü sanatçı J Balvin oldu. Dördüncü sıraya yerleşen Juice WRLD’ü ise The Weeknd takip etti.

İlginizi Çekebilir

Formula 1’de yaşanan inanılmaz kaza