reklamı kapat

POPÜLER

PewDiePie YouTube

2018’in en çok kazanan YouTube yıldızları

Forbes her sene olduğu gibi bu sene de 2018’in en çok kazanan YouTube yıldızlarını listeledi. Bu sene liste başında sürpriz bir isim var. Karşınızda 2018’in en çok kazanan YouTube yıldızları.

İçerik üreticileri için altın madenine dönüşme potansiyeli olan YouTube, kendi içinde yıldız isimler barındırıyor. Her sene olduğu gibi bu sene de en çok kazanan YouTube yıldızları listesi açıklanmış durumda. Forbes’un hazırladığı listeyi yine 2017 yayınladığı listeyle kıyasladığımızda iki önemli detay dikkat çekiyor. Birincisi kazançların daha da artmış olması, ikincisi ise liste başındaki ismin değişmiş olması. Liste kendi içinde de değişiklikler barındırıyor. Örneğin YouTube’un en çok takip edilen ismi PewDiePie listenin sonlarına doğru düşerken, liste başına ise geçtiğimiz yıl 8. sırada olan 7 yaşındaki YouTuber Ryan ToysReview oturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

7 yaşındaki YouTuber 22 milyon dolar kazanıyor

Listenin en sonundaki isme baktığımızda karşımıza Logan Paul çıkıyor. 14,5 milyon dolar kazancı bulunan 23 yaşındaki Paul, geçtiğimiz yıl 12,5 milyon dolarla 4. sırada yer alıyordu. Bu aslında kazançların giderek nasıl uçuklaştığını da gösteriyor. Paul’un skandallarla dolu geçen 2018’i kazancını da vurmuş gibi görünüyor. Paul’un hemen arkasında 15,5 milyon dolarla PewDiePie var. Artık şirketlerden bağımsız bir şekilde çalışmalarını sürdüren PewDiePie, geçtiğimiz yıl 12 milyon dolarla 6. sıradaydı.

Ryan ToysReview

Jake Paul

Dude Perfect

DanTDM

Jeffree Star

Markiplier

Vanoss Gaming

Jacksepticeye

PewDiePie YouTube

PewDiePie

Logan Paul


Geçtiğimiz yıl açıklanan listede adı olmayan Jacksepticeye bu sene 16 milyon dolar kazançla listeye 8. sıradan giriş yapıyor. İrlandalı YouTuber’ı 17 milyon dolarla Vanoss Gaming takip ediyor. 6. sırada ise bir başka oyun videolarıyla ünlü YouTuber Markiplier var. Markiplier’ın 2018 kazancı 17,5 milyon dolar. Beşinci sırada geçen yıl listeye girememiş olan Jeffree Star bulunuyor. Kendine ait bir kozmetik markası da bulunan Jeffree Star’ın sadece YouTube kazancı 18 milyon dolar. Geçen yılın birincisi DanTDM ise dördüncülüğe düşmüş durumda. 18,5 milyon dolar kazanan YouTuber, oyun videolarıyla tanınıyor.

Gelelim ilk üç isme. 2017’de de 3. sırada olan Dude Perfect, yerini koruyor. Kanalın kazancı ise 14 milyon dolardan 20 milyon dolara fırlamış durumda. İkinci sıranın sahibi ise Paul kardeşlerden Jake Paul oluyor. Jake Paul 21,5 milyon dolar kazançla geçtiğimiz yılki kazancının üzerine 10 milyon dolar eklemiş gibi görünüyor. Birinci sırada ise 7 yaşındaki YouTuber Ryan ToysReview var. Kendi oyuncak markasını çıkardığından geçmişte bahsettiğimiz bu küçük YouTuber’ın 2018 kazancı tamı tamına 22 milyon dolar. Sıralamaya listelenmiş halde haberin devamından ulaşabilirsiniz. YouTuber’ların isimlerine tıklayarak kanallarını da görüntüleyebilirsiniz.

2018’in en çok kazanan YouTube yıldızları

1. Ryan ToysReview — 22 milyon dolar
2. Jake Paul — 21,5 milyon dolar
3. Dude Perfect — 20 milyon dolar
4. DanTDM — 18,5 milyon dolar
5. Jeffree Star — 18 milyon dolar
6. Markiplier — 17,5 milyon dolar
7. Vanoss Gaming — 17 milyon dolar
8. Jacksepticeye — 16 milyon dolar
9. PewDiePie — 15,5 milyon dolar
10. Logan Paul — 14,5 milyon dolar

İlginizi çekebilir

İçerik üreticilerine özel video düzenleme uygulaması