reklamı kapat

POPÜLER

Dudak uçuklatan kazançlarıyla 2019'a damga vuran YouTube yıldızları

Dudak uçuklatan kazançlarıyla 2019’a damga vuran YouTube yıldızları

Her yıl olduğu gibi bu yıl da en çok kazanan YouTube yıldızları listesi belli oldu. Zirve değişmezken listeye beklenmedik yeni bir isim giriyor.

YouTube pek çok içerik üreticisi için ciddi bir gelir kapısı. Bazı içerik üreticileri hayatını idame ettirebilecek kadar kazanırken bazıları da platformun süper starları oluyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Forbes, platformun en çok kazananlarını açıkladı. Listede zirvedeki isim değişmezken, bu yıl listede sürpriz bir isim mevcut. Platformun en çok kazanan 10 YouTuber’ı listesinde iki adet çocuk bulunuyor. Onlardan biri bu yıl listeye giren Anastasia Radzinskaya. 5 yaşındaki YouTuber, en hızlı büyüyen içerik üreticilerinden biri olurken 8 yaşındaki rakibi Ryan Kaji‘ye de yaklaşıyor. 18 milyon dolar kazanan 5 yaşındaki Youtuber listede 3. sıraya konumlanıyor. 8 yaşındaki Ryan Kaji ise yılda 26 milyon dolar kazanarak zirvenin ismi oluyor. Listenin tamamına haberin devamından ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2019’un en çok kazanan 10 Youtube yıldızı


10) VanossGaming (Evan Fong)
Kazancı: 11,5 milyon dolar
Oyun şüphesiz YouTube’un vazgeçilmez kategorilerinden biri. Oyun videoları kaydeden içerik üreticileri de her yıl bu listede yer almayı başarıyor. Onlardan biri olan VanossGaming bu yılki kazancıyla ise 10. sıraya düşmüş durumda. Geçtiğimiz yıl 7. sırada olan YouTuber oyun videolarıyla tanınıyor.

9) DanTDM (Daniel Middleton)
Kazanç: 12 milyon dolar
İngiliz Minecraft ve Fortnite YouTuber’ı yine listenin yabancı olmayan isimlerinden. Ancak ciddi bir düşüş yaşadığı kesin. Geçtiğimiz yıl 4. sırada olan DanTDM, bu yıl listeyi 9. sırada kapatıyor.

7) Markiplier (Mark Fischbach)
Kazanç: 13 milyon dolar
Bu yıl interaktif YouTube dizisiyle gündeme gelen Markiplier da oyun topluluğunun en sevilen isimlerinin başında geliyor. Bu sene listede PewDiePie ile beraberlik yakalayan Youtuber oyuncular için yüksek kalitede giyim ürünleri de çıkarıyor.

7) PewDiePie (Felix Kjellberg)
Kazanç: 13 milyon dolar
YouTube’un en çok aboneye sahip, şirket olmayan, içerik üreticisi PewDiePie da elbette listenin vazgeçilmez isimlerinden biri. Aynı zamanda en tartışmalı YouTuberların da başında geliyor. 2020’nin başında YouTube’a bir süre ara vereceğini duyuran PewDiePie bu yıl Minecraft videolarıyla adından sıklıkla söz ettirdi.

6) Preston (Preston Arsement)
Kazanç: 14 milyon dolar
Preston bu yıl listeye ilk kez giren isimlerden biri. Listeyi yarılarken karşımızda bu kez daha çok çektiği günlük videolarıyla öne çıkan bir YouTuber bulunuyor. Preston’ın aynı zamanda bir diğer kazanç kaynağının sahip olduğu Minecraft serverları olduğunu da kaydedelim.

5) Jeffree Star
Kazanç: 17 milyon dolar
Listenin farklı isimlerinden biri Jeffree Star oluyor. Makyaj kanalıyla tanınan Jeffree Star her ne kadar YouTube’un en çok kazanan içerik üreticilerinden olsa da esas kazanç kaynağı uçuk bir gelir elde ettiği makyaj markası elbette. YouTube kanalı için hobi bile diyebilirsiniz. 17 milyon dolar gelir getiren cinsten…

4) Rhett and Link
Kazanç: 17,5 milyon dolar
YouTube’un en eski isimlerinden Rhett and Link, başarılarını devam ettirmeyi sürdürüyor. Komedi türünde içerikler çıkaran ikili bunu dört kanala yaymış durumda. Podcast ve kitapları da bulunan ikilinin bu yılın başlarında Smosh’u da satın aldığı gündeme gelmişti.

3) Anastasia Radzinskaya
Kazanç: 18 milyon dolar
5 yaşındaki YouTube yıldızı Anastasia, bu listede kendine ilk kez yer buluyor. 7 farklı dilde yayınlanan videoları sayesinde en hızlı büyüyen YouTuber’lardan biri olan Anastasia, babasıyla beraber videolar çekiyor.

2) Dude Perfect
Kazanç: 20 milyon dolar
Listenin değişmeyen isimlerinden biri de Dude Perfect. Geçtiğimiz yıl 3. sırada olan Dude Perfect, bu yıl ikinci sıraya yükseliyor. Keyifli videolar çıkaran kanal, izleyicilerin ilgisini en üst noktada tutmayı da başarıyor.

1) Ryan Kaji
Kazanç: 26 milyon dolar
Son iki yıldır listenin zirvesindeki isim olan Ryan Kaji her yıl kazancını biraz daha artırıyor. 8 yaşındaki YouTuber, oyuncak inceleyerek başladığı kariyerinde kendine ait bir oyuncak markasına da sahip. Ayrıca Nickelodeon şovu ve Hulu anlaşması da bulunuyor.

İlginizi çekebilir

Yeni nesilden ilk konsol göründü! Xbox Series X baştan aşağı yenilenen tasarımıyla karşımızda

İLGİLİ HABERLER