reklamı kapat

POPÜLER

Gelenek devam ediyor; Star Wars hayranları sinema önünde kampta

Gelenek bozulmuyor. Star Wars: The Force Awakens filmine hala 8 gün var ancak hayranlar sinemanın önünde kamp kurmaya başladı bile.

17 Aralık‘ta sinemalarda yerini alacak Star Wars filmi içindeki güce inanmış hayranları harekete geçirdi. Hollywood’da sinemanın önünde 6 Aralık’ta kamp malzemeleriyle beliren hayranları soğuk hava koşulları bile yıldıramıyor. Tabii 2015 yılında hala bilet almak için kamp kurmak ne kadar mantıklı tartışılır zira izleyiciler çevrim içi yollarla bilet rezervasyonu yapabiliyor ancak tabii böyle düşünmek Star Wars ruhuna tamamen aykırı. Seriye kendini adamış hayranlardan olan Erik Murillo da olayı “Bazı gelenekler devam etmeli” şeklinde özetliyor.

chinese
Çevrim içi bilet rezervasyonu çıkıp mertliği bozduğundan eski kuyruklara kıyasla çok daha az hayran bulunsa da kamp alanı Star Wars fanatikleri için büyük önem taşıyor. Önünde kamp kurdukları The Chinese Theater 1977’de serinin ilk filmi çıktığında devasa bir kalabalığa ev sahipliği yapmıştı zira 20th Century Fox filmin tutacağından çok emin olmadığı için günümüzün efsanesi o yıllarda sadece 30 sinemada kendine yer bulabilmişti. Gelenek devam ettirme açısından hoş bir detay olsa da 2015 yılında işin artık biraz şova dönüştüğü de bir gerçek.

YORUMLAR