reklamı kapat

POPÜLER

Sekizinci Star Wars filminin ismi gün yüzüne çıktı

Özellikle Star Wars hayranlarının uzunca bir süredir beklediği açıklama sonunda yapıldı. Serinin sekizinci filminin ismi resmen belli oldu.

Bildiğiniz gibi sinemanın efsanelerinden kabul edilen Star Wars, 2015 senesinde The Force Awakens ile geri dönmüştü. Yönetmenliğini J.J. Abrams‘ın üstlendiği bu yapım büyük ilgi görmeyi başardı. Gişede rekor bir hasılat elde etmesiyle serinin hala ilk günkü kadar canlı olduğunu kanıtladı. Böylece birçok devam filminin kapısı da açılmış oldu. Geçtiğimiz aralık ayında bizleri zamanda ufak bir yolculuğa çıkartan Rogue One: A Star Wars Story geldi. Ancak asıl merak uyandıran serinin sekizinci filminin ismiydi.

Lucasfilm‘in açıklamasına göre uzunca bir süre Star Wars: Episode VIII ismiyle anılan yapımın asıl adı Star Wars: The Last Jedi olacak. İsmiyle büyük merak uyandıran yapımın yazarlığını ve yönetmenliğini bu sefer Rian Johnson üstleniyor. Sekizinci filmde Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Lupita Nyong’o, Oscar Isaac, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Gwendoline Christie ve Andy Serkis gibi isimler izleyici karşısına çıkacak. Daha önce yapılan açıklamalara bakılırsa bu vefat eden Carrie Fisher‘ı izleyeceğimiz son Star Wars filmi olacak. Lucasfilm sevilen oyuncuyu CGI teknolojisiyle beyaz perdeye aktarmayı şimdilik planlamıyor.

“Son Jedi kim?” sorusunu akıllara getiren Star Wars: The Last Jedi filmi 15 Aralık 2017‘de vizyona girecek.

YORUMLAR