reklamı kapat

POPÜLER

star wars

Star Wars: The Force Awakens’a dahil edilmeyen açılış sahnesi [Video]

Star Wars: The Force Awakens filmi, hayranları uzun bir aranın ardından seriyle buluşturmuş ve büyük bir coşkuyla karşılanmıştı. Tabii film yapım aşamasında çeşili değişimlere uğradı. Buna J.J. Abrams’ın orijinal açılış sahnesi de dahil.

2015 yılında vizyona girmiş olan The Force Awakens (Güç Uyanıyor) filminin açılış sekansı aklınızdan çıkmış olabilir. Çünkü filmin üstüne Rogue One ve son olarak The Last Jedi’ı izlediğimiz için detaylar biraz puslu. Serinin 7. filminde Cumhuriyetçilerin gemileriyle Jakku’nun üzerindeki hareketli anlarına şahit olmuştuk. Rey’in de daha sonra parça çıkarmak üzere gideceği gemilerden biri Jakku’ya düşmüştü. Ancak filmin başlangıcı için tasarlanan orijinal plan hiç de bu şekilde değilmiş. J.J. Abrams daha sanatsal bir açılış üzerine düşünüyormuş. Ancak işler sonradan değişmiş.

Hayran yapımı orijinal açılış

Hal böyle olunca iş de hayranlara düşüyor elbette. Abrams’ın taslakları ve konsept çizimleri referans alan YouTube videosu bize orijinal açılış sahnesini getiriyor. Sahnede Jakku’ya gönderilen ve gezegene çakılan, hasar almış bir İlk Düzen gemisi görüyoruz. Abrams’ın planladığı bu sahne ise A New Hope filminin açılış sahnesine bir gönderme niteliğinde. Hazırlanan videoyu haberin devamında izleyebilirsiniz.

The Force Awakens’ta değiştirilen tek şeyin bu olmadğını da hatırlatalım. Orijinal senaryoda Luke’un etrafında süzülen kaya parçaları da görünmesi planlanmıştı. Ancak The Last Jedi filminde de gördüğümüz gibi karakter artık gücü kullanmamaya karar verdiği için bu sahne direkt olarak senaryonun devamıyla çeliştiğinden çıkarılmış gibi görünüyor. Star Wars: Episode IX içinse çalışmalar devam ediyor. Filmi J.J. Abrams yönetecek.

Video