reklamı kapat

POPÜLER

Cep boyu atari salonu [Video]

Çocukluğumuzda atari salonlarına gidip boyumuzun yetişmediği devasa makinelerde çılgınlar gibi oyun oynadığımız dönemi hatırlarsınız. Şimdi kocaman olduk ancak o atari ruhunu hiç kaybetmedik. İşte o ruha seslenen minicik bir atari makinesiyle karşı karşıyayız.

Bir kendin yap projesi olan ve Kickstarter’da yerini alan Tiny Arcade, avuç içi boyutunda gerçekten çalışan mini bir atari cihazı. Renkli OLED ekranına Flappy Birds, Tiny Invaders, Asteroids, Tiny Outrun ve daha nice ikonik oyunu getiren cihaz bir adet tuş, joystick ve hoparlöre sahip. Şarj etmek ve programlama yapmak (örneğin kendi oyununuzu yazmak) için USB girişiyle gelen cihaz kendi işlemcisiyle çalışıyor.

ezgif.com-resize (9)
İçinde ne olup bittiğini veya nasıl yapacağınızı öğrenmek için Kikstarter’daki projeye destek vermek yeterli. Örneğin 60 dolar destek verdiğiniz takdirde cihazın kendin yap parçalarını elde ediyorsunuz. Hazır halini almak içinse 75 dolar ödemek gerekli.

ezgif.com-resize (8)
Hedeflediği fon desteğini çoktan elde eden Tiny Arcade önümüzdeki yılın mart ayından itibaren kullanıcılarla buluşacak. Projeyle ilgili daha detaylı bilgiler için Kickstarter sayfasına göz atabilirsiniz.