reklamı kapat

POPÜLER

Atari VCS Ataribox
Atari VCS Ataribox
Atari VCS Ataribox
Atari VCS Ataribox
Atari VCS Ataribox
Atari VCS Ataribox
Atari VCS Ataribox
Atari VCS Ataribox

Atari’nin gizemli yeni oyun konsolu için beklenen açıklama

01 Mayıs 2018

Oyun dünyasının efsane ismi Atari‘nin geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan yeni oyun konsolu Atari VCS, sonunda merak edilen bilgilere kavuştu. İşte konsolun ön sipariş ve resmi olarak satışa çıkacağı tarih.

Uzun süre boyunca Ataribox olarak isimlendirdiğimiz konsol, biliyorsunuz geçtiğimiz haftalarda Atari VCS ismini aldı. Yaklaşık 1 yıldır gündemde olan konsol, açılımı “Video Computer System” olan yeni ismiyle eskiye sağlam bir gönderme yapıyor. Tasarımsal olarak Atari 2600 Video Computer System‘den ilham alan konsol, duyduğumuz kadarıyla 250-300 dolar seviyesinde bir fiyat etiketine sahip olacak. Son gelen bilgiler ise satış konusunda merak edilenleri ortaya çıkartıyor. Buna göre konsol 30 Mayıs tarihinde ön siparişe (Indiegogo üzerinden) açılıyor. Ancak satın alanların konsola 2019 bahar aylarından önce ulaşamayacağı belirtiliyor. Özel tasarlanmış AMD ekran kartı ve işlemci üzerine kurulacak konsol, Linux işletim sistemi kullanıyor. Bir bakıma “bilgisayar” gibi de görev yapacak konsol, arkasında HDMI, dört adet USB ve SD kart yuvalarını barındırıyor. Son bilgilerde 4K çözünürlük, HDR ve 60 FPS desteğine sahip olduğu belirtilen ürün, söylendiği kadarıyla 100 adet firmanın klasik oyunu ön yüklü olarak geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Atari VCS heyecan yaratıyor mu?

Elbette Xbox ve PlayStation karşısında hiçbir şansı bulunmayan cihaz, yüksek fiyatıyla çok fazla öne çıkabilecek gibi durmuyor.

İlgili Video

Konsolun tanıtım videosu