reklamı kapat

POPÜLER

Atari Ataribox

Atari’nin yeni oyun konsolu Ataribox’dan son detaylar

Oyun dünyasının efsane ismi Atari, geçtiğimiz aylarda resmi olarak duyurduğu yeni oyun konsolu Ataribox‘dan yeni bilgiler paylaştı.

Yaklaşık 20 yıldır yeni bir ev oyun konsolu çıkartmayan ve geri dönüş için 2017’yi seçen Atari, geçtiğimiz ay yeni oyun konsolu Ataribox‘un ön siparişini iptal etmişti. Atari topluluğunun ve ekosistemin hakettiği bir platformu oluşturmak adına biraz daha zamana ihtiyaçları olduğunu belirten şirket, bu yüzden ön sipariş sürecini iptal ettiklerini açıklamıştı. Bunun ardından sessiz kalan şirket, kısa süre önce konsoldan yeni bilgiler verdi, görseller paylaştı. Buna göre konsol, kesin olarak 250-300 dolar seviyesinde bir fiyat etiketine sahip olacak. Sürümü belli olmasa da özel tasarlanmış AMD Radeon ekran kartı üzerine kurulacak ürün, Linux işletim sistemi kullanacak. İçerisinde klasik Atari oyunlarıyla gelecek konsol, gücü yettiği kadarıyla Linux için hazırlanmış her şeyi çalıştırabilecek. Yani bir bakıma “Linux bilgisayar” gibi çalışacak konsol, HDMI, dört adet USB ve SD kart yuvalarını barındıracak.

Atari Ataribox
Atari Ataribox
Atari Ataribox
Atari Ataribox
Atari Ataribox
Atari Ataribox

Atari Ataribox için heyecanlanıyor musunuz?

Satışa hangi oyunlarla çıkacağı halen detaylandırılmayan konsol, iki farklı renk seçeneğiyle elde edilebilecek. Bu ay ya da önümüzdeki ay bir Indiegogo kampanyasına girecek olan Atari Ataribox, 2018 bahar aylarında ise gönderilmeye başlanacak.

Video