reklamı kapat

POPÜLER

Atari Ataribox
Atari Ataribox
Atari Ataribox

Atari’nin yeni oyun konsolu “Ataribox” ön siparişe açılıyor

Oyun dünyasının efsane ismi Atari, geçtiğimiz aylarda resmi olarak duyurduğu yeni oyun konsolu Ataribox‘u ön siparişe açıyor. Konsol için heyecanlanıyor musunuz?

Advertisement

Yaklaşık 20 yıldır yeni bir ev oyun konsolu çıkartmayan ve geri dönüş için 2017’yi seçen AtariAtaribox‘un 14 Aralık tarihinde ön siparişe açılacağını açıkladı. Aynı zamanda Indiegogo üzerinde bir bağış kampanyası da başlatılacak konsol, daha önce duyduğumuz kadarıyla 250-300 dolar arası fiyat etiketine sahip olacak. Firmanın retro tasarım çizgisiyle tasarladığı konsol, iki farklı renk seçeneğiyle geliyor. Arkasında HDMI, dört adet USB ve SD kart yuvalarının yer aldığı görülen oyun konsolunun, ön tarafında ise sadece aydınlatmalı Atari logosu bulunuyor. Teknik detayları hakkında halen hiçbir bilginin yer almadığı konsol, şirket CEO’su Fred Chesnais’in söylediği kadarıyla bilgisayar tabanlı bir donanım kullanıyor. AMD tarafından üretilen CPU ve GPU birimleri üzerine kurulacak cihaz, Linux işletim sistemi ile gelmeye hazırlanıyor.

Atari Ataribox’un en önemli detayı gizliliğini koruyor

Satışa hangi oyunlarla çıkacağı hakkında halen bilgi bulunmayan oyun konsolu, şu an büyük bir soru işareti konumunda bulunuyor. Eski oyunları oynatacağı ancak yeni içeriklere de sahip olacağı tahmin edilen ürünün, resmi satış tarihi de henüz bilinmiyor. Ancak 2018’in bahar aylarında raflardaki yerini alacağı yapılan tahminler arasında yer alıyor.