reklamı kapat

POPÜLER

Ataribox Atari VCS
Ataribox Atari VCS
Ataribox Atari VCS
Ataribox Atari VCS
Ataribox Atari VCS
Ataribox Atari VCS
Ataribox Atari VCS

Atari’nin gizemli yeni oyun konsolu hakkında son bilgiler

Oyun dünyasının efsane ismi Atari‘nin geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan yeni oyun konsolu Ataribox hakkında yeni bilgiler var. Bu konsol sizi hiç heyecanlandırıyor mu?

Bildiğiniz gibi yaklaşık 20 yıldır yeni bir ev oyun konsolu çıkartmayan Atari, kısa süre önce ilk olarak yeni oyun konsolunun adını kesinleştirdi. Şimdiye kadar Ataribox olarak geçen konsol, yapılan resmi açıklamaya göre “Atari VCS” olarak raflardaki yerini alacak. Eskiye sağlam bir gönderme yapan bu isim, “Video Computer System” açılımından geliyor. Tasarımsal olarak Atari 2600 Video Computer System‘den ilham alan konsol, 250-300 dolar seviyesinde bir fiyat etiketine sahip olacak. Modeli belli olmasa da özel tasarlanmış AMD Radeon ekran kartı üzerine kurulacak konsol, Linux işletim sistemi kullanacak. Daha önce içerisinde klasik oyunlarla geleceğini duyduğumuz konsol, gücü yettiği kadarıyla Linux için hazırlanmış her yazılımı çalıştırabilecek. Bir bakıma “bilgisayar” gibi görev yapacak konsol, arkasında HDMI, dört adet USB ve SD kart yuvalarını barındıracak. Nostaljik kontrolcüleri de unutulmayan ürün, ilginç bir seçenek oluşturacak.

Ataribox Atari VCS

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ataribox değil Atari VCS

Ön sipariş tarihin nisan ayında açıklanacağı söylenen konsol, şu an çok fazla ilgi çekmiyor. Xbox ve PlayStation karşısında hiçbir şansı bulunmayan cihaz, alınıp bir kenara atılacak gibi bir izlenim yaratıyor.

Video