reklamı kapat

POPÜLER

Google Play Instant

Android dünyasında oyunları indirmeden önce oynayabilme devri [Video]

İnternet devi Google, San Francisco’da düzenlenen Game Developers Conference 2018 kapsamında önemli bir duyuruya imza attı. Şirket tanıttığı yeni özelliğiyle sıkı Android oyuncularını oldukça mutlu edecek gibi görünüyor.

Google Play Store içerisinde bulduğunuz bir oyunu indirmeden deneme şansınız olmuyor. Bu yüzden de göründüğü gibi çıkmayan oyunlar yüzünden büyük veri / para kayıpları meydana geliyor. İşte şirket bunu geliştirdiği “Google Play Instant” ile çözüyor. Bu yeni sistemde bir oyundan ufak bir parça indirilerek denenebiliyor. Böylelikle oyunun hepsi indirilmeden sunulan deneyim hakkında fikir sahibi olunabiliyor. Özellikle ücretli oyunlar için çok güzel duran özellik, adeta dünyanın en büyük mobil uygulama marketine “demo” yapısı getiriyor. Instant özelliğini kullanmak ise oldukça kolay. Markette bulduğunuz destekli oyunu açarak altında yer alan “hemen dene” seçeneğine basabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Play Store artık oyunlar için daha kullanışlı

Play Store yanında Play Games uygulamasında da çalışan Instant özelliği, şu an için buradan ulaşabileceğiniz altı farklı oyunda çalışıyor. Bu listeyi sürekli olarak büyüteceğinin müjdesini veren şirket, gerçekten güzel bir altyapı kuruyor. Özellikle sınırlı internet bağlantısına sahip kişiler için güzel duran özelik, umuyoruz yakın zamanda söz verildiği gibi daha büyük hale gelir.

Video