reklamı kapat

POPÜLER

Lytro Google satın alma

Google’dan son dönemdeki en büyük ve önemli satın alma

İnternet devi Google, diğer teknoloji firmaları gibi elindeki büyük maddi gücü diğer firmaları almak için de kullanıyor. Şirketin bu alanda yaptığı yeni satın alımın arkasında ise görüntüleme konusunda öne çıkan Lytro firması bulunuyor.

Hazırladığı ışık alanı kameralarıyla bilinen Lytro, görüntüleme dünyasının son yıllarda gördüğü en yenilikçi firmaları arasında yer alıyor. Elindeki gelişmiş teknolojiyi ticari hale çeviremeyen ve kendi geliştirdiği kameralar ile başarılı olamayan firma, yine de sağlam bir altyapıyı elinde tutuyor. Bunu geniş bir patent seçkisiyle destekleyen firma, sanal gerçeklik tarafında da önemli yatırımlar yapıyor. Ancak gelen son bilgiler Lytro‘nun Google‘a gittiğini gösteriyor. Şirketi almak için yaklaşık 40 milyon dolar ödediği söylenen internet devi, gelecek için önemli bir adım atmış gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Lytro Google satın alma

Şirketin en gelişmiş fotoğraf makinesi IIIum

Google’ın Lytro’yu satın alma amacı ne olabilir?

Şirketin elinde artık ortamdaki tüm ışığın her açıdan yakalanabilmesine imkan tanıyan gelişmiş bir teknoloji ve altyapı buluyor. Bu da internet devinin gelecek donanımları için çok önemli görünüyor. Pixel serisi akıllı telefonlarıyla kamera konusunda öncü olan şirket, yeni teknolojiler ile bunu bir adım daha yukarıya taşıyabilir deniyor. Aynı zamanda sanal gerçeklik konusunda da ışık alanı sistemleri büyük fark yaratıyor ve Google’ın bu alana verdiği önemi herkes tarafından yakında biliyor.

İlgili Video

Zamanı durdurabilen kamera modeli