reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Apple ve ortaya çıkan önemli satın alma planı!

Teknoloji devi Apple, kısa süre içerisinde üçüncü satın alma haberiyle gündemde bulunuyor. Firma 2020’ye bu konuda hızlı başlamış durumda.

Dünyanın en değerleri firmaları arasında başı çeken ve elinde hemen harcanabilir durumda çok büyük bir parası bulunan teknoloji devi Apple, bu açıdan satın almalara devam ediyor. İhtiyacı olan firmaları bünyesine katarak yoluna devam eden şirket, bu sefer sanal gerçeklik firması NextVR‘ı alıyor. Henüz resmi olarak açıklanmayan bu satın alma için Apple’ın 100 milyon doları gözden çıkardığı aktarılıyor. Konser ve büyük spor müsabakaları gibi büyük etkinlikleri VR altyapısında canlı olarak yayımlama konusunda uzman olan NextVR, firmanın kendi geliştirdiği AR / VR gözlüğü için çok mantıklı görünüyor. Apple’ın bu gözlüğü 2022 gibi çıkaracağı söyleniyor ancak firma şimdiden içerik konusunu sağlama almak adına önemli bir adım atmış gibi görünüyor. NextVR’ın alanda 40’dan fazla patenti olduğu da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Firmanın bunlar için de bu satın alımı yapmak istemiş olabileceği aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple daha önce kimleri satın aldı?

Firma ilk olarak yurt dışında çok popüler olan gelişmiş hava durumu uygulaması Dark Sky‘ı almıştı. Daha sonra alınan bir diğer firma ise Voysis oldu. Voysis aktarıldığı kadarıyla bilgisayar sistemlerinin konuştuğumuz dili anlamasına yardımcı olmak için özel yapay zeka sistemleri geliştiriyor.  Voysis’in geliştirdiği teknolojiler sayesinde Siri, ilerleyen dönemde söylediklerimizi çok daha iyi anlayabilecek deniyor.

İlginizi Çekebilir

Windows 10 işletim sisteminin tasarımı güncelleniyor

İLGİLİ HABERLER