reklamı kapat

POPÜLER

Apple Siri

Apple tarafından önemli bir satın alma daha

Teknoloji devi Apple, kısa süre önce bünyesine bir şirketi daha dahil etti. Bu sefer Kanada merkezli Inductiv firması satın alındı. İşte detaylar;

Dünyanın en değerleri firmaları arasında başı çeken ve hep belirttiğimiz gibi elinde hemen harcanabilir durumda çok büyük bir parası bulunan teknoloji devi Apple, bu sayede satın almalara devam ediyor. İhtiyacı olan firmaları bünyesine katarak yoluna devam eden şirket, bu sefer Inductiv ile gündemde. Artık Apple’ın bir parçası olan Inductiv, söylendiği kadarıyla yapay zeka üzerine uzmanlaşmış. Verileri düzeltmek / doğrulamak adına yapay zekadan yararlanan sistemler kuran şirket, bu açıdan direkt olarak dijital asistan Siri’ye odaklanacak deniyor. Makine öğrenme altyapısını geliştiren sistemlere sahip olduğu aktarılan Inductiv, rakiplerinin biraz gerisinde kalan Siri’yi çok daha gelişmiş hale getirecek gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple yakın zaman içerisinde başka firmaları da satın aldı

Burada en büyük isim sanal gerçeklik firması NextVR olmuştu. Konser ve büyük spor müsabakaları gibi büyük etkinlikleri VR altyapısında canlı olarak yayımlama konusunda uzman olan NextVR, Apple’ın kendi geliştirdiği AR / VR gözlüğü için çok mantıklı görünüyor. Apple’ın bu gözlüğü 2022 gibi çıkaracağı söyleniyor ancak firma şimdiden içerik konusunu sağlama almak adına önemli bir adım atmış gibi görünüyor. NextVR’ın alanda 40’dan fazla patenti olduğu da gelen bilgiler arasında yer alıyor. NBA, Wimbledon, Fox Sports, WWE ve fazlasıyla anlaşması bulunan NextVR, Apple için gerçekten önemli görünüyor. Firma hatırlarsınız daha önce de gelişmiş hava durumu uygulaması Dark Sky‘ı almıştı. Ondan önce alınan bir diğer firma ise Voysis oldu. Voysis aktarıldığı kadarıyla bilgisayar sistemlerinin konuştuğumuz dili anlamasına yardımcı olmak için özel yapay zeka sistemleri geliştiriyor.

İlginizi Çekebilir

Windows 10 işletim sisteminin tasarımı güncelleniyor