reklamı kapat

POPÜLER

Apple NextVR

Apple tarafından geleceği için kilit satın alma!

Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz dönemde söylentileri gelen bir adımı gerçeğe dönüştürdü ve NextVR firmasının satın aldı.

Dünyanın en değerleri firmaları arasında başı çeken ve hep belirttiğimiz gibi elinde hemen harcanabilir durumda çok büyük bir parası bulunan teknoloji devi Apple, bu sayede satın almalara devam ediyor. İhtiyacı olan firmaları bünyesine katarak yoluna devam eden şirket, bu sefer sanal gerçeklik firması NextVR‘ı bünyesine katmış durumda. Geçtiğimiz ay sızıntısı gelen bu satın alma için Apple’ın 100 milyon doları gözden çıkardığı aktarılıyor. Konser ve büyük spor müsabakaları gibi büyük etkinlikleri VR altyapısında canlı olarak yayımlama konusunda uzman olan NextVR, firmanın kendi geliştirdiği AR / VR gözlüğü için çok mantıklı görünüyor. Apple’ın bu gözlüğü 2022 gibi çıkaracağı söyleniyor ancak firma şimdiden içerik konusunu sağlama almak adına önemli bir adım atmış gibi görünüyor. NextVR’ın alanda 40’dan fazla patenti olduğu da gelen bilgiler arasında yer alıyor. NBA, Wimbledon, Fox Sports, WWE ve fazlasıyla anlaşması bulunan NextVR, Apple için gerçekten önemli görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple yakın zaman içerisinde başka firmaları da satın aldı

Firma hatırlarsınız yurt dışında çok popüler olan gelişmiş hava durumu uygulaması Dark Sky‘ı almıştı. Daha sonra alınan bir diğer firma ise Voysis oldu. Voysis aktarıldığı kadarıyla bilgisayar sistemlerinin konuştuğumuz dili anlamasına yardımcı olmak için özel yapay zeka sistemleri geliştiriyor.  Voysis’in geliştirdiği teknolojiler sayesinde Siri, ilerleyen dönemde söylediklerimizi çok daha iyi anlayabilecek deniyor.

İlginizi Çekebilir

Windows 10 işletim sisteminin tasarımı güncelleniyor