reklamı kapat

POPÜLER

Fujifilm X-H1

Karşınızda son dönemin “en dolu” aynasız fotoğraf makinesi: Fujifilm X-H1 [Video]

Aynasız fotoğraf makinesi pazarında yeniden hayat bulan Fujifilm, geçtiğimiz gün tüm detayları sızan yeni modeli X-H1‘i resmen tanıttı. Makine sunduğu özelliklerle birçok kişiyi Fujifilm dünyasına dahil edecek gibi görünüyor.

Söz verildiği tarihte lanse edilen Fujifilm X-H1, teknik olarak dolu dolu bir aynasız fotoğraf makinesi. Bu noktada her şey 24.3 megapiksel APS-C X-Trans CMOS III sensör ile başlıyor. Bu sensörü güçlü X-Processor Pro işlemci ile destekleyen şirket, modele yerleştirdiği 5 eksenli görüntü sabitleme özelliğiyle gönülleri fethediyor. Tam 5.5 durak avantaj sağlayan bu sistem, elde yapılan fotoğrafları daha keskin, videoları ise pürüzsüz hale getiriyor. Elektronik perde ve EFCS (Perde titreşimi ortadan kaldırıyor) sistemiyle gelen ürün, 4K çözünürlükte 30 ve 24 fps video çekimi yapabiliyor. 200 Mbps bit rate değeriyle video tarafında ne kadar ciddi olduğunu gösteren makine, çift SD kart yuvasına sahip. Bu çift SD kart video için güzel bir özellik taşıyor. Fotoğraf makinesi video çekerken kartın birisi dolarsa kesinti olmadan diğerine geçebiliyor. Ürün ayrıca Full HD çözünürlükte saniyede 120 kare yavaş çekimler yapabiliyor. Buna ek olarak F-Log desteği de veriliyor. Bu çekim sonrası çok daha geniş bir düzenleme desteği getiriyor. 4K videoları yaklaşık 16 dakika boyunca çekebilen kamera, kulaklık girişine de sahip. X-H1 yüksek kaliteli dahili mikrofonuyla 24-bit ses kaydı da gerçekleştirebiliyor.

Fujifilm X-H1
Fujifilm X-H1
Fujifilm X-H1
Fujifilm X-H1
Fujifilm X-H1
Fujifilm X-H1
Fujifilm X-H1

ISO 200-12800 arasını aktif olarak kullanabilen Fujifilm X-H1, 3 inç boyutunda 1.04 milyon nokta hareketli bir dokunmatik LCD ekranla karşımıza çıkıyor. Bu sayede rahatlıkla kontrol edilebilen kamera, 3.69 milyon noktalık elektronik vizörüyle de fark yaratıyor. 0.0005 saniye tepki süresi bulunan bu vizör, 100 fps görev yapabiliyor. Böylece optik vizör kadar gerçekçi bir deneyim elde edilebiliyor. Geliştirilen AF sistemiyle (4K videoda yüz takibi dahil) daha kararlı sonuçlar vadeden aynasız fotoğraf makinesi, WiFi ile Bluetooth teknolojilerine sahip. Bu sayede akıllı telefon ile tabletlerden kontrol edilebilen X-H1, bu yöntemle uzaktan da yönetilebiliyor. Orta format sensörlü GFX‘den aldığı tasarım çizgileriyle oldukça kaslı duran makine, üstünde bir LCD bilgi ekranı taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oldukça geniş gövdesiyle elde kullanımının çok kolay olacağı görülen makine, oldukça da büyük butonlara ve tekerleklere sahip. Gövdesi magnezyum alaşım olan X-H1, tahmin edebileceğiniz üzere toz ve suya karşı da oldukça dayanıklı. Elektronik perde ile saniyede 14 kare seri çekim yapabilen model, mekanik perdede 8 kareye iniyor. Ancak bu da oldukça yüksek sayılıyor.

Fujifilm X-H1, APS-C tarafında en üst noktada

Piliyle toplam 673 gram ağırlığa ve 139.8 x 97.3 x 85.5mm boyutlara sahip olan X-H1, şirketin tüm X-Sistem lensleriyle aktif olarak kullanılabiliyor. Harici bir “battery grip” aksesuarı da bulunan fotoğraf makinesi, 1.900 dolar yurt dışı satış fiyatına sahip. Türkiye’de Amerika Birleşik Devletleri fiyatlarıyla satılacak model, kur çarpımı üzerinden yaklaşık 7.200 TL civarında bizlerle buluşacak. Dağıtımına ise 1 Mart tarihinden sonra başkanacak.

İlginizi çekebilir