reklamı kapat

POPÜLER

Fujifilm X-A7
Fujifilm X-A7
Fujifilm X-A7
Fujifilm X-A7
Fujifilm X-A7

Şık tasarımlı Fujifilm X-A7 tanıtıldı; işte fiyatı ve özellikleri

Fotoğraf makinesi pazarının öne çıkan isimlerinden Fujifilm, ürün gamına bir model daha ekledi. Kısa süre önce söylentileri gelen Fujifilm X-A7 tanıtıldı.

Aynasız fotoğraf makinesi pazarını büyüten ve geniş kitlelere yayan öncü isimlerden olan Fujifilm, X-A5 üstüne getirdiği X-A7 ile yine geniş kitlelere odaklanıyor. Oldukça modern duran şık bir tasarımı bulunan aynasız fotoğraf makinesi, X-A5’e oranla tam 8,5 kat daha fazla otomatik netleme noktası taşıyor. Bu açıdan otomatik netleme performansı daha iyi olan modelin, merkezinde 24 megapiksel APS-C CMOS sensör yer alıyor. Arkasında 3,5 inç oldukça hareketli bir dokunmatik ekran yer alan Fujifilm X-A7, kit lensiyle beraber sadece 455 gram ağırlığa sahip. Bu açıdan rahatlıkla taşınabilecek seçenekler arasında yer alan model, firmanın X-Serisi lensleriyle her türlü çekim şartına uyum sağlayabiliyor. Arka kısmında dokunmatik ekranın etkisiyle çok az sayıda tuş yer alan model, gövdesine gizlenen flaş birimiyle de dikkat çekiyor. Saniyede 6 kare seri fotoğraf çekimi yapabilen aynasız fotoğraf makinesi, üst kısmında manuel kontrol tekerleri ile beraber bir harici flaş bağlantısı da taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fujifilm X-A7 artık daha iyi video çekiyor

X-A5’e 4K çözünürlükte saniyede 15 kare video çekim koyduğu için çok eleştirilen Fujifilm, bunu X-A7 ile daha kullanılabilir 4K çözünürlükte saniyede 30 kare seviyesine çıkarıyor. Dört farklı renk seçeneği bulunan modelin, açıklanan Fujinon XC 15-45mm F3.5-5.6 OIS PZ kit lens ile beraber fiyatı 700 dolar seviyesinde. Bu kitin Türkiye’de 4 bin TL‘den biraz yukarıda satılacağı tahmin ediliyor. Çıkış ise ekim ayı olarak görünüyor.

İlgili Video