reklamı kapat

POPÜLER

Civilization 6 Battle Royale

Civilization 6 için beklenmedik Battle Royale modu [İzle]

Super Mario da dahil en absürt oyunların bile Battle Royale moduna kavuştuğunu ve bu furyanın bittiğini mi düşünmüştünüz? Karşınızda Civilization 6: Red Death.

PUBG ve Fortnite rüzgarını arkasına alan Battle Royale çılgınlığı zaman içinde karşımıza Tetris, Mario, Flappy Bird gibi beklenmedik oyunlarla da çıktı. Ancak Civilization 6 gibi strateji tabanlı bir oyunda, bu modu görmeyi açıkçası beklemiyorduk. Ancak Red Death oyun modu, oyuncuların yavaş yavaş ve hesaplı bir şekilde kendi topluluklarını kurup genişlettiği bu oyuna popüler janrı dahil ediyor. 100 oyuncu bir adaya atlamıyor; ancak 12 oyuncu yavaş yavaş yaşanmaz hale gelen Dünya’yı terk etmek için birbiriyle yarışıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Civilization 6, Battle Royale moduyla şaşırtıyor

Post apokaliptik bir felaket sonrasını resmeden oyunda Dünya’nın belirli bölgeleri yaşanmaz hale geliyor ve bu yaşanmaz bölgeler kapsamını genişletiyor. Yani diğer Battle Royale oyunlarında olduğu gibi “çember daralıyor”. Oyuncular da birbirlerinden kurtularak Dünya’yı terk eden takım olmaya çalışıyor. Oyun içinde seçebileceğiniz pek çok ekip konsepti bulunuyor. Kötü bilim adamları, radyoaktif korsanlar, mutantlar, gotikler ve daha fazlası savaşmaya hazır bekliyor.

Yeni oyun modu Civilization 6 oyuncularına ücretsiz olarak sunulacak. Eylül ayı güncellemeleri kapsamında gelecek olan oyunun ne denli ilgi çekeceği de hayli merak ediliyor. Eğer nasıl bir düzenle karşılaşacağınızı hayal edemediyseniz, haberin üzerindeki fragmanda oyun bunu bir parça açıklamaya çalışıyor.