reklamı kapat

POPÜLER

Fujifilm X-H1
Fujifilm X-H1
Fujifilm X-H1
Fujifilm X-H1

Oyunu değiştirecek “Fujifilm X-H1” ve kıskandıran teknik özellikleri

Aynasız fotoğraf makinesi pazarının büyük isimlerinden Fujifilm, şu sıralar sık sık X-H1 ile gündeme geliyor. Şirketin en yeni aynasız fotoğraf makinesi, artık tüm detaylarıyla karşımızda bulunuyor. İşte kıskandıran ayrıntılarıyla Fujifilm X-H1.

Resmi olarak 15 Şubat tarihinde lanse edilecek Fujifilm X-H1, APS-C sensörlü en iyi aynasız fotoğraf makinelerinden birisi olacak gibi duruyor. Orta format sensörlü GFX‘den aldığı tasarım çizgileriyle oldukça kaslı duran model, üstünde bir LCD bilgi ekranı taşıyor. Oldukça geniş gövdesiyle elde kullanımının çok kolay olacağı görülen makine, oldukça da büyük butonlara ve tekerleklere sahip. Ancak makinenin esas dikkat çeken kısmı teknik detaylarda bizleri karşılıyor. Artık kesin diyeceğimiz detaylara göre makine 24.3 megapiksel X-Trans CMOS III sensör üzerine kuruluyor.Sensörden tam 5 eksende görüntü sabitleme yapabilecek model, bu açıdan elde yapılan çekimleri inanılmaz kolay hale getirmeye hazırlanıyor. 5.5 durak avantaj verdiği belirtilen makine, gücünü X-Processor Pro işlemciden alıyor.

4K çözünürlükte 30 / 24 kare video (200 Mbps, yüz takipli AF ve F-Log var) çekebilecek X-H1, Full HD’ye inildiği zaman 120 kareye çıkarak yavaş çekim alanına giriş yapacak. 200-12800 ISO aralığını kullanabilen modeli çift SD kart yuvasına sahip. Bu çift SD kart yuvası birçok modelde olmayan bir özelliğe sahip. Fotoğraf makinesi video çekerken kartın birisi dolarsa kesinti olmadan diğerine geçebiliyor. Bu da yeri geldiğinde büyük fark yarayacak bir detay oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fujifilm X-H1, X-Sistem ailesinin üst sınırını belirleyecek

Toplam 623 gram ağırlığa ve 139.8 x 97.3 x 85.5mm boyutlara sahip olan X-H1, 3-inç boyutunda dokunmatik LCD ekrandan kontrol edilecek. 3.69 milyon noktalık 100 fps bir elektronik vizörle gelecek aynasız fotoğraf makinesi, ailenin diğerlerinden daha iyi otomatik netleme yapabilecek. Elektronik perdesi de bulunacak model, 1.900 dolar yurt dışı gövde fiyatına sahip olacak. Tahminlere göre model Türkiye’de 7.500 TL civarında raflardaki yerini alacak.

İlginizi çekebilir