reklamı kapat

POPÜLER

Fujifilm X-T4

Fujifilm aynasız fotoğraf makineleri önemli bir desteğe kavuşuyor

Fujifilm, fotoğraf makinelerinin ultra yüksel kaliteli web kamerası olarak kullanmaya imkan tanıyan yazılımı yayınladı. Fujifilm X Webcam olarak adlandırılan uygulama, USB üzerinden çalışıyor.

Uygulama dizüstü bilgisayarlar veya masaüstü bilgisayarlardaki düşük web kamera çözünürlüğünden şikayetçi olan kullanıcılar için iyi bir çözüm olacacağa benziyor. Uygulama aynı zamanda Fujifilm’in ünlü film simülasyon modlarını kullanmaya da imkan tanıyor. Fujifilm X Webcam, X-H1X-Pro2, X-Pro3, X-T2, X-T3, X-T4 ve tüm GFX modelleriyle uyumlu şekilde çalışıyor. Ücretsiz olarak yayınlanan uygulama şu anda sadece Windows desteği sunuyor. Fujifilm’in sunduğu bu destek sayesinde canlı yapan kullanıcılar çok daha kaliteleri içerikler üretebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fujifilm X-T4, fotoğraf dünyasında dikkatleri üstüne çekmişti

Şirket, geçtiğimiz şubat ayında yeni fotoğraf makinesi X-T4’ü tanıtmıştı. 5 eksenli gövde içi görüntü sabitleme özelliğiyle gelen makinede 26,1 megapiksel X-Trans CMOS 4 sensör kullanılıyor. X-Processor 4 adı verilen bir işlemciden güç alan makinede hareketli dokunmatik LCD ekran bulunuyor. Saniyede 60 kare 4K video kaydedebilen makine saniyede 240 kare Full HD video kaydına da destek veriyor. Fotoğraf makinesiyle ilgili tüm detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Makinenin XF18-55 objektifle Türkiye’deki satış fiyatı ise 13.999 TL. Makineyi XF16-80 objektifle satın almak isteyen kullanıcıların ise 14.999 TL’yi gözden çıkarması gerekiyor.

İlgili video