reklamı kapat

POPÜLER

Fujifilm XT-4 Sony a7 III Nikon Z6
Fujifilm XT-4

Fujifilm X-T4, Sony a7 III ve Nikon Z6 karşılaştırması [Video]

Fujifilm’in yeni fotoğraf makinesi Fujifilm X-T4, Sony a7 III ve Nikon Z6 makineleriyle karşı karşıya geldi. Max Yuryev tarafından yapılan karşılaştırmada üç kameranın video performansı mercek altına alınıyor.

Yapılan video karşılaştırmasında üç kamera da başarılı performans sergiliyor. Videoya yakınlaştırma yapıldığında Nikon Z6’nın rakiplerinden daha iyi performans sergilediği görülüyor. Fujifilm X-T4 makinesinin gövdesinde kullanılan görüntü sabitleme sistemi IBIS’in performansının da etkileyici olduğunu söyleyebiliriz. Diğer kameralarda ise video çekiminde titreşimler göze çarpıyor. Fujfilm X-T4, 26,1 megapiksel çözünürlüğe, Sony a7 III 24,2 megapiksel çözünürlüğe, Nikon Z6 ise 24,5 megapiksel çözünürlüğe destek veriyor. Haberin devamında yer alan video üzerinden karşılaştırma videosunu izleyebilirsiniz. Kameralarla ilgili yorumlarınızı bekliyoruz. Sizce en iyi performans hangi kameraya ait?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fujifilm X-T4 sunduğu özelliklerle dikkat çekiyor

5 eksenli görüntü sabitleme sistemine sahip olan makine saniyede 60 kare 4K video kaydına imkan tanıyor. Saniyede 240 kare Full HD video kaydedebilen makinede dört çekirdekli X-Processor 4 işlemcisi bulunuyor. 100 FPS yenileme hızına sahip olan bir elektronik vizörün tercih edildiği makinenin perde ömrü ise 300 bin. Nisan ayının sonunda Türkiye’den satışa sunulacağı belirtilen makinenin ofisimize gelmesi durumunda inceleyeceğimizi belirtelim. Fujifilm X-T4 makinesiyle ilgili tüm detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlgili video

Fotoğraf makinelerin video performansları karşı karşıya