reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Sony

Sony’den tripod olarak da kullanılabilen kablosuz kamera çubuğu [Video]

Şu sıralar PlayStation 5 konsolun adından söz ettiren Sony, aynasız fotoğraf makineleri için geliştirdiği kablosuz kamera çubuğunu  duyurdu. Sony GP-VPT2BT olarak adlandırılan cihaz, bir kamera sabitleyicisi olmamasına rağmen VLOG çekimler yapan kullanıcıların hayatını kolaylaştıracağa benziyor.

Advertisement

Bluetooth bağlantı desteğine sahip olan cihaz, kullanıcıların kamera kontrollerine hızlı bir şekilde ulaşmaya imkan tanıyor. Cihaz, fotoğraf ve video çekme, yakınlaştırma ve özel bir işlev gibi yaygın görevler için kontroller içeriyor. Ayrıca, timelaps’ler ve diğer sabit yerlerde çekimler için bir tripoda dönüşebiliyor. Tripod’a dönüşmesi sayesinde kullanıcıların makineleriyle uzun pozlama da yapabileceğini söyleyelim.  Biraz önce de belirttiğimiz gibi Sony imzalı bu cihazın bir kamera sabitleyicisi olmadığının altını çizmekte yarar var. Bir YouTuber iseniz bu cihaz sizin için iyi bir tercih iken, daha pürüzsüz video geçişleri elde etmek isteyen kullanıcıların kamera sabitleme cihazlarını tercih etmesi daha doğru olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony GP-VPT2BT fiyatı ne kadar olacak?

Sony’nin yeni dijital fotoğraf makineleriyle uyumlu olan GP-VPT2BT,  bu ay itibarıyla Kuzey Amerika’da piyasaya sunulacak. Cihazın yurt dışındaki satış fiyatı ise 140 dolar olacak. Düzenli olarak video çeken bir kullanıcısı iseniz bu cihaz sizin için bir tercih iken, bu cihaz tatilden tatile kullanmayı düşünüyorsanız fiyatından ötürü düşünmeniz gerektiğini söyleyelim.