reklamı kapat

POPÜLER

Sony ZV-1 vlog kamerası

Sony ZV-1 vlog kamerası geliyor; işte sızan önemli detayları!

 - Güncelleme: 20 Mayıs 2020 20:58

Görüntüleme pazarının en önemli isimlerinden Sony, yeni bir kompakt kamera tanıtmaya hazırlanıyor. Firmadan vlog odaklı Sony ZV-1 geliyor.

Resmi olarak 26 Mayıs tarihinde lanse edilecek Sony ZV-1, elbette resmi tanıtım öncesinde sızdırıldı. Direkt olarak video çekimlerine ve spesifik olarak vlog çekenlere hitap eden model, tamamen öne doğru dönebilen 3 inç boyutunda bir ekrana sahip olmasıyla sevindiriyor. Bu ekranı yüksek ihtimalle dokunmatik olan kamera, üst kısmında geniş bir mikrofon sistemi (Kalitesi için çok iddialı sızıntılar var) ile birçok kontrol butonu taşıyor. Aynı zamanda hotshoe bağlantısı da olan kamera, 20 megapiksel çözünürlükte 1 inç CMOS sensör üstüne kuruluyor ve aktarıldığı kadarıyla çok yüksek hızlı bir otomatik netleme sistemi taşıyor. Elbette 4K video çekebilecek (60 fps olabilir) kamera, bünyesinde ND filtreye sahip değiştirilemeyen ZEISS imzalı 24-70mm lens barındırıyor. Gövdesindeki 3,5 mm girişiyle harici mikrofon da takılabilen Sony ZV-1, fotoğraf için çok uygun bir gövdeye sahip değil. Fotoğraf için ergonomik olmayan kamera, elbette yine de fotoğraf çekme özelliğine sahip.

Güncelleme: Modelin resmi basın görselleri sızdırıldı:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony ZV-1 vlog kamerası henüz kaça satılacak bilinmiyor

Ancak bünyesinde birçok özel kamera efekti taşıdığı aktarılan modelin çok aşırı pahalı olması amaçlanmıyor. Vlog çekimlerinin halen popüler olduğunu iyi bilen firma, burada YouTube içerik üreticilere güzel bir seçenek sunacakmış gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

DJI’ın çok özel profesyonel drone modeli