reklamı kapat

POPÜLER

Sony ZV-1 vlog kamerası

Sony ZV-1 vlog kamerası tanıtıldı; işte fiyat ve özellikleri

Görüntüleme pazarının en önemli isimlerinden Sony, geçtiğimiz hafta sızıntısı yapılan vlog odaklı yeni kamera modeli Sony ZV-1 ile karşımızda.

Sony ZV-1, firmanın video içerik üreticilere özel olarak tasarladığı en yeni ürün konumunda. Direkt olarak video çekimlerine ve spesifik olarak vlog çekenlere hitap eden model, tamamen öne doğru dönebilen 3 inç boyutunda dokunmatik bir ekrana sahip olmasıyla sevindiriyor. Bu tarz dönen ekranlar vlog çekimleri için olmazsa olmaz detaylar arasında yer alıyor. Üstünde hotshoe bağlantı yanında geniş bir yüksek kaliteli mikrofon sistemi (Stereo) ile birçok kontrol butonu taşıyan kamera, 20,1 megapiksel çözünürlükte 1 inç CMOS sensör üstüne kuruluyor ve aktarıldığı kadarıyla iyi çalışan optik görüntü sabitleme yanında çok yüksek hızlı bir otomatik netleme sistemi taşıyor. Tahmin edebileceğiniz üzere 4K çözünürlükte video (60 fps ve 120 fps 1080P) çekebilen kamera, bünyesinde ND filtreli sabit ZEISS 24-70mm F1.8-2.8 lens barındırıyor. Bu lens değişken odak uzaklığı ile kullanışlı görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gövdesindeki 3,5 mm girişiyle harici mikrofon da takılabilen vizörsüz Sony ZV-1, ergonomik yapısı nedeniyle fotoğraf için çok uygun bir gövdeye sahip değil. Fotoğraf özelinde firmanın diğer Alpha serisi modellerine bakmak daha mantıklı. Tekrar video tarafına dönersek bokeh ve güzelleştirme filtreleri taşıyan Sony ZV-1, çok gelişmiş bir sürekli otomatik netleme sistemine de sahip. Burada Alpha serisinden gelen göze kilitlenme özellikli bir AF sistemi kullanan ürün, yapay zeka temelli obje tanıma ve takip etme altyapısını da taşıyor. Model için video sırasında ön ile arkanın pozlama dengesini  çok iyi kuruyor açıklaması da yapılıyor.

Sony ZV-1 vlog kamerası kaça satılacak?

Vlog çekimlerinin halen popüler olduğunu çok iyi bilen Sony’nin burada özellikle YouTube içerik üreticilere güzel bir seçenek olarak sunduğu yeni kamerası ZV-1, açıklandığı kadarıyla 800 dolar fiyat etiketine sahip. Bu modelin ileride Türkiye’de de satılacağını belirtelim. Ancak Türkiye satış tarihi ya da fiyatı henüz netleşmiş değil.

İlginizi Çekebilir

DJI’ın çok özel profesyonel drone modeli