reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12

iPhone 12 hakkında beklenmedik gelişme

iPhone 12 hakkındaki iddialara bir yenisi daha eklendi. iPad Pro modellerinde USB-C bağlantı noktasını tercih eden Apple’ın, iPhone 12 modelinde Lightning bağlantısı kullanıp kullanmayacağı merak ediliyordu.  

Teknoloji dünyası yeni iPhone modellerinde USB-C bağlantı noktasının kullanılmasını beklese de bu durumun bu yıl da değişmeyeceği söyleniyor. Şirketin yeni iPhone prototiplerini USB-C bağlantısıyla test etse de bu yılki modellerde de Lightning bağlantısının kullanılacağı ifade ediliyor.

Apple tasarımcılarının gelecekte daha az donanım arızasıyla karşı karşıya kalınması için hem bağlantı noktalarını hem de kontrol tuşlarını kaldırabileceği belirtiliyor. Kablosuz şarj teknolojisinin gelişmesi durumunda 2021 yılında satışa sunulacak modelde Lightning veya USB-C bağlantı noktalarını görmeyebiliriz. Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo, 2021 yılında satışa sunulacak en üst düzey iPhone modeli tamamen kablosuz bir deneyim sunacak. Tamamen kablosuz şarj teknolojisiyle ilgili gelişmeler yavaş ilerlediği için büyük ihtimalle 2021 iPhone modeli Qi tabanlı hızlı kablosuz şarj teknolojisine destek verecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 ailesi için artık geri sayım başladı

Yeni modellerde 120 Hz ekran ve LIDAR kamera teknolojisinin kullanılacağına artık kesin gözüyle bakılıyor. 5,4 inçlik modelin arkasında iki adet kamera bulunuyor. Bu kameraların ultra geniş ve geniş açı kamera olacağını belirtelim. 6,1 inç modelde de aynı kamera kurulumunun olacağını belirtelim. Yeni aile hakkındaki tüm detaylar eylül ayında düzenlenmesi beklenen etkinlikte gün ışığına çıkacak.